„Nauka dla Zdrowia” – Dzień Otwarty GUMed

StartUczelniaAktualnościRok akademicki 2017/2018„Nauka dla Zdrowia” – Dzień...

„Nauka dla Zdrowia” – Dzień Otwarty GUMed

6.04.2018

Ponad 40 stoisk z pokazami i warsztatami, badania profilaktyczne, oprowadzanie po laboratoriach badawczych, otwarta dla zwiedzających Biblioteka Główna oraz wiele fascynujących wykładów przybliżających zagadnienia medyczne. To główne atrakcje nowej inicjatywy organizowanej przez Gdański Uniwersytet Medyczny adresowanej do mieszkańców Pomorza.

„Nauka dla Zdrowia – Dzień Otwarty GUMed” to wydarzenie, które odbędzie się w piątek, 20 kwietnia br. w godz. od 9.00-14.00 w Collegium Biomedicum (CBM) oraz na terenie Wydziału Farmaceutycznego. Impreza jest kontynuacją trzech przedsięwzięć: Medycznego Dnia Nauki – największej na Pomorzu imprezy popularyzującej nauki medyczne, Pikniku na Zdrowie – profilaktycznego wydarzenia skierowanego do mieszkańców Trójmiasta, a także Dnia Otwartego, który cieszy się ogromną popularnością wśród przyszłych studentów.

Na stoiskach zlokalizowanych w CBM będzie można dowiedzieć się na czym polegają badania krwi, sprawdzić swoje umiejętności w szyciu chirurgicznym oraz dowiedzieć się jakie niebezpieczeństwa grożą nam ze strony organizmów niewidocznych gołym okiem. Będzie szansa poznać świat bakterii, obalić mity dotyczące cukrzycy, dowiedzieć się jak korzystać z popularnych suplementów diety i jaką moc dają nam szczepienia. Obok pokazów i warsztatów młodzi ludzie będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną Uczelni i dowiedzieć się jakie wymogi trzeba spełnić aby zostać studentem GUMed. Przeprowadzone zostaną również wykłady dotyczące ciekawych zagadnień medycznych oraz prezentacje badań prowadzonych na wszystkich wydziałach i kierunkach Uczelni. Nie zabraknie również możliwości wykonania podstawowych badań profilaktycznych (pomiar ciśnienia, poziomu cholesterolu i cukru we krwi).

Na Wydziale Farmaceutycznym czekać będą stoiska poświęcone m.in. mikrobiologii, produkcji leków, czy toksykologii. Będzie okazja zwiedzić Katedry i Zakłady działające na Wydziale, porozmawiać z naukowcami i studentami, a także zapoznać się ze specjalistyczną aparaturą.

Na gości czekać będzie także I Klinika Transferu Wiedzy, czyli Biblioteka Główna GUMed oraz nowoczesny ośrodek badań biomedycznych i monitorowania zdrowotności jakim jest Trójmiejska Akademicka Zwierzętarnia Doświadczalna.

Szczegółowe informacje na stronie www.naukadlazdrowia.gumed.edu.pl.

Zapraszamy!