Naukowcy z GUMed na "Liście Stu"

StartUczelniaAktualnościRok akademicki 2017/2018Naukowcy z GUMed na "Liście...

Naukowcy z GUMed na "Liście Stu"

6.02.2018

Znamy laureatów 15 edycji Listy Stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie, a także 4 edycji Listy Stu najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia. W zestawieniu przygotowanym przez Puls Medycyny pojawiło się 8 naukowców GUMed.

Prof. Jacek Jassem, kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii GUMed znalazł się na 10 miejscu w kategorii „Medycyna”. Naukowiec jest przewodniczącym Akademickiej Sieci Onkologicznej, Środkowoeuropejskiej Grupy Onkologicznej (CEEOG), Komitetu Antytytoniowego Międzynarodowego Towarzystwa do Badań nad Rakiem Płuca (IASLC) oraz koordynatorem wdrażania Strategii Walki z Rakiem w Polsce 2015-2024.

Na 16 miejscu znalazł się prof. Krzysztof Narkiewicz, kierownik Katedry Kliniki Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii. Prof. Marcin Gruchała, rektor GUMed i kierownik I Katedry i Kliniki Kardiologii zajął 33 miejsce. Na pozycji 40 znalazł się prof. Janusz Limon, genetyk, który w 2017 r. otrzymał nagrodę Prezesa Rady Ministrów za badania genów BRCA1. Dr hab. Rafał Dziadziuszko, prof. GUMed, kierownik Pracowni Teleradioterapii Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterpii, krajowy konsultant w dziedzinie radioterapii onkologicznej i laureat nagrody (ESMO) Heine Hansena w 2017 roku zajął 57 miejsce. Prof. Małgorzata Myśliwiec, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii, konsultant wojewódzki w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej oraz wiceprzewodnicząca zarządu Sekcji Pediatrycznej Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego znalazła się na 75 miejscu.

Na „Liście Stu” w kategorii “System Ochrony Zdrowia” znalazło się 2 naukowców reprezentujących GUMed. Prof. Piotr Czauderna, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży i koordynator Sekcji Zdrowia Narodowej Rady Rozwoju zajął 22 miejsce. Na 31 pozycji znalazł się dr hab. Tomasz Zdrojewski, kierownik Zakładu Prewencji i Dydaktyki Katedry Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii i przewodniczący Komitetu Zdrowia Publicznego Wydziału V Nauk Medycznych PAN.

Podczas gali, która odbyła się 5 lutego br. najwyższe wyróżnienia odebrali prof. Wiesław Wiktor Jędrzejczak, kierownik Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych WUM oraz Andrzej Jacyna, pełniący obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wyboru dokonało jury złożone z 36 wybitnych specjalistów z różnych dziedzin medycyny i ośrodków w kraju, a także ekspertów ochrony zdrowia, przedstawicieli organizacji pacjentów oraz redakcji „Pulsu Medycyny”.

Więcej informacji na stronie www.pulsmedycyny.pl.