Prof. Chaim Gilon o Alzheimerze i zdrowym trybie życia

Prof. Chaim Gilon o Alzheimerze i zdrowym trybie życia

1.09.2017

Prof. Chaim Gilon z Instytutu Chemii na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie był gościem Gdańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Immunologii Doświadczalnej i Klinicznej oraz Zakładu Immunologii Klinicznej i Transplantologii GUMed. W ramach wizyty Profesor wygłosił wykład pt. “Preventing (and reversing) Alzheimer’s and other diseases or how to live longer and healthy life and be happy”.

Profesor w swojej prezentacji poruszył zagadnienia dotyczące wykrywania mechanizmu wywołującego chorobę Alzheimera oraz zapobiegania chorobie – zdrowemu trybowi życia oraz diecie. Po wykładzie słuchacze wzięli udział w dyskusji, w której Profesor odpowiedział na ich konkretne pytania.

Prof. Gilon jest światowej sławy chemikiem, wybitnym specjalistą w dziedzinie chemii peptydów, a szczególnie ich aplikacji klinicznych. Jego badania pozwoliły na opracowanie nowych leków, w tym inhibitorów replikacji wirusa HIV-1 oraz leków przeciwko reumatoidalnemu zapaleniu stawów. Jednym z ostatnich zainteresowań Profesora są molekularne podstawy pamięci i tego tematu dotyczą jego ostatnie publikacje. Prof. Gilon jest współautorem ponad 270 publikacji naukowych oraz 40 patentów.