Praktykantki z Libanu i ZEA w Katedrze Biofarmacji i Farmakodynamiki

Praktykantki z Libanu i ZEA w Katedrze Biofarmacji i Farmakodynamiki

4.08.2017

Studentki z Libanu oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Cynthia Aoun oraz Rufaida Mahmoud – w swoich rodzinnych krajach studiują farmację i obie ukończyły czwarty rok nauki. W dniach 3-28 lipca br. odbywały praktyki w Katedrze Biofarmacji i Farmakodynamiki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Praktyki odbyły się w ramach programu Student Exchange Programme koordynowanego przez International Pharmaceutical Students’ Federation, ze strony polskiej natomiast przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji.

W czasie zajęć studentki miały możliwość zapoznania się z aparaturą wykorzystywaną w badaniach prowadzonych przez pracowników Katedry oraz z praktycznymi zasadami doboru warunków analizy z wykorzystaniem wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC). Samodzielna obsługa aparatu stanowiła dla nich ciekawe uzupełnienie teoretycznej wiedzy zdobytej na studiach.

Pomimo krótkiego pobytu w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, program praktyk pozwolił na zaprezentowanie różnorodności badań prowadzonych przez pracowników Katedry Biofarmacji i Farmakodynamiki oraz umożliwił poznanie podstaw pracy naukowej.