Pierwsza rocznica działalności Uniwersyteckiego Klubu Jeździeckiego GUMed

StartUczelniaAktualnościRok akademicki 2016/2017Pierwsza rocznica działalno...

Pierwsza rocznica działalności Uniwersyteckiego Klubu Jeździeckiego GUMed

14.06.2017

Uniwersytecki Klub Jeździecki GUMed kończy rok. Z tej okazji 16 czerwca br. na ranczo Buffalo Bill przy ul. Gdańskiej 2 w Jantarze odbędzie się spotkanie podsumowujące pierwszy rok działalności. Organizatorzy zaplanowali oprowadzanie po ranczo, pogadankę o hipoterapii i jej roli w rehabilitacji pacjentów po uszkodzeniach rdzenia kręgowego, amputacjach, z chorobami układu sercowo-naczyniowego.

Buffalo Bill to miejsce, gdzie chorzy mogą zapomnieć o swoich ograniczeniach i razem z osobami całkowicie sprawnymi wybrać się na konną przejażdżkę. Sprzyja to nie tylko ich bardziej skutecznej rehabilitacji, poprawie ich wydolności, ale także pomaga przywrócić ich do społeczeństwa. Kulminacyjnym punktem spotkania będzie I Towarzyski Mecz Polo. Klub GUMed jako pierwszy klub funkcjonujący przy uniwersytecie w Polsce tworzy drużynę polo i organizuje takie wydarzenie, popularyzując ten sport.

Zaproszenie na spotkanie skierowane jest do studentów i pracowników Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zarówno tych, którzy już kiedyś jeździli konno, jak i tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z jeździectwem. Więcej informacji na stronie wydarzenia facebook.com.