GUMed awansuje w rankingu

GUMed awansuje w rankingu

12.06.2017

19125146_1667124129973802_1164901248_o.jpg

Gdański Uniwersytet Medyczny w najnowszym Rankingu Uczelni Akademickich 2017 Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” zajął 8 miejsce wśród uczelni akademickich w kraju. To o miejsce wyżej niż w roku ubiegłym. Wśród uczelni medycznych plasuje się na 2 miejscu, tuż za Collegium Medicum UJ. W ciągu ostatnich 6 lat Uczelnia awansowała do pierwszej dziesiątki z 18 miejsca, za co została wyróżniona nagrodą specjalną – AWANS 2013. GUMed jest niezmiennie najwyżej ocenioną uczelnią Pomorza.

– Ogromnie cieszy tak wysoka pozycja naszej Uczelni w rankingu – mówi prof. Marcin Gruchała, rektor GUMed. – To sukces i zasługa całej społeczności Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Składa się na nią olbrzymi wysiłek wszystkich pracowników – kadry o wysokich kwalifikacjach, odnoszącej znaczące sukcesy krajowe i międzynarodowe, jak również ożywiona aktywność naukowa studentów, prowadzona w ramach kół naukowych lub poprzez udział w projektach naukowo-badawczych. Dostrzeżenie i docenienie tych starań jest niezwykle miłe i ważne. Już plasujemy się w gronie najlepszych polskich uczelni wyższych, ale słusznie mamy potencjał i ambicje, by w kolejnych latach było jeszcze lepiej.

Od wielu lat Gdański Uniwersytet Medyczny konsekwentnie realizuje strategię rozwoju Uczelni w zakresie działalności naukowej i innowacyjnej. Głównym sukcesem i potwierdzeniem wiodącej roli GUMed w zakresie działalności naukowo-badawczej jest wysoka pozycja w rankingu kategoryzacji poszczególnych wydziałów w zewnętrznej ocenie parametrycznej. W rankingu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Gdański Uniwersytet Medyczny, jako jeden z dwóch uniwersytetów medycznych w kraju, może pochwalić się prestiżową kategorią A+ (Wydział Farmaceutyczny z OML) oraz kategorią A pozostałych Wydziałów (Wydział Lekarski, Wydział Nauk o Zdrowiu z OP i IMMiT).

Wysoka pozycja GUMed w rozpoznawalnej międzynarodowo działalności naukowej (mierzona liczbą cytowań i publikacji), skuteczność w pozyskiwaniu środków finansowych na działalność naukowo-badawczą oraz znacząca pozycja kadry w środowisku naukowym w Polsce i na świecie to kryteria stanowiące o sukcesie stale rozwijającej się działalności naukowo-badawczej Uczelni.