O programach profilaktyki zdrowotnej

O programach profilaktyki zdrowotnej

25.05.2017

baner.PNG

„Lokalne programy profilaktyki zdrowotnej i promocji zdrowia w środowisku nauczania jako praktyczne formy realizacji Narodowego Programu Zdrowia na Pomorzu” to tytuł konferencji, którą 20 czerwca br. organizuje Gdański Uniwersytet Medyczny z Wojewódzką Sanitarną Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdańsku. Spotkanie odbędzie się w godz. 10-15:10 w Auditorium Primum im. prof. Olgierda Narkiewicza w Atheneum Gedanense Novum.

Celem Konferencji jest wymiana doświadczeń i wspólne określenie potrzeb oraz celów na najbliższą przyszłość ze strony instytucji z terenu województwa pomorskiego zajmujących się profilaktyką zdrowotną. Szczególną uwagę organizatorzy pragną skupić na programach profilaktyki zdrowotnej, zwłaszcza tych adresowanych do uczniów. Konferencja skierowana jest do przedstawicieli samorządów odpowiedzialnych za politykę zdrowotną, dyrektorów szkół, nauczycieli, studentów, przedstawicieli organizacji pozarządowych, przedstawicieli placówek medycznych oraz wszystkich osób i instytucji z terenu województwa pomorskiego zainteresowanych problematyką profilaktyki zdrowia.

Głównymi tematami Konferencji są: rola zdrowotnych programów profilaktycznych, ze szczególnym uwzględnieniem środowiska nauczania oraz organizacja i zarządzanie programami profilaktycznymi. Nie zabraknie rozmów na temat współpracy międzysektorowej i budowania koalicji oraz możliwych źródeł finansowania takich działań. Poruszona zostanie kwestia programów profilaktyki zdrowotnej w kontekście Narodowego Programu Zdrowia i ewaluacji programów zdrowotnych. Konferencji towarzyszyć będzie sesja plakatowa, a spotkanie zakończy debata.

W komitecie naukowym Konferencji zasiadają specjaliści GUMed: prof. Tomasz Zdrojewski, kierownik Zakładu Prewencji i Dydaktyki Katedry Nadciśnienia Tętniczego, przewodniczący Komitetu Zdrowia Publicznego Polskiej Akademii Nauk; prof. Wiesław Cubała, kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrii; prof. Lidia Wolska, kierownik Zakładu Toksykologii Środowiska i dr Marzena Zarzeczna-Baran, kierownik Zakładu Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zgłaszanie uczestnictwa należy przesłać do 15.06.2017 r. przez formularz dostępny na stronie gumed-wsse.evenea.pl. Więcej szczegółów na temat Konferencji można uzyskać pod numerem telefonu 58 345 21 77 lub pisząc maila na adres opz@wsse.gda.pl.