Sukces naszych pływaków na AMP

StartUczelniaAktualnościRok akademicki 2016/2017Sukces naszych pływaków na AMP

28.04.2017

Trzecie miejsce w klasyfikacji uczelni medycznych wywalczyła sekcja pływacka GUMed podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Pływaniu, które odbyły się w dniach 22-23 kwietnia br. w Lublinie. W imprezie wzięło udział 78 klubów z terenu całego kraju i 1670 zawodników. Reprezentacja GUMed liczyła 15 osób, które dzielnie rywalizowały z najlepszymi zawodnikami z kraju. Agata Panek, studentka fizjoterapii wywalczyła srebro na 50 m stylem motylkowym i zajęła 4 miejsce na 100 m stylem zmiennym. Magdalena Szczerbińska, studentka elektroradiologii zdobyła srebro na 100 m stylem zmiennym i uplasowała się na V miejscu na 100 m stylem dowolnym. Dominika Szmit, studentka fizjoterapii i kierunku lekarskiego zdobyła brąz na 100 m stylem grzbietowym i zajęła V miejsce na 50 m stylem grzbietowym. Aleksandra Stasiak, studentka fizjoterapii wywalczyła IV miejsce na 50 m stylem klasycznym. Sztafeta zmienna kobiet 4×50 m: Magdalena Szczerbińska, Aleksandra Stasiak, Agata Panek, Dominika Szmit zdobyła brąz. W drużynie GUMed rywalizowały także: Adrianna Nowakowska, studentka fizjoterapii, Agata Łukasik, studentka kierunku lekarskiego oraz Yevheniia Shcholokova, studentka fizjoterapii. Przemysław Pasieczny, student kierunku lekarskiego zdobył brąz na 100 m stylem dowolnym i wywalczył VII miejsce na 50 m stylem dowolnym. Michael Golian, student kierunku lekarskiego ED zajął V miejsce w biegu na 100 m stylem zmiennym i VI miejsce na 100 m stylem klasycznym. W drużynie GUMed rywalizowali także: Mikołaj Jagodziński, student ratownictwa medycznego, Artur Zagórski, student kierunku lekarskiego, Jakub Akman, student ratownictwa medycznego, Mikołaj Panek, student kierunku lekarsko-dentystycznego, Jakub Juwa i Marcin Kutek, studenci kierunku lekarskiego.