Siatkarze GUMed na medal

22.04.2016

Srebrny medal wywalczyli siatkarze, a brąz zdobyła drużyna kobieca podczas Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych w Piłce Siatkowej. W zawodach, które odbyły się w dniach 14-17.04.2016 r. w Bydgoszczy, uczestniczyło 10 uczelni medycznych. Trenerem obu zespołów jest mgr Andrzej Bocian ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu GUMed.

W drodze do finału nasi siatkarze pokonali Śląski Uniwersytet Medyczny 2:1, a w finale ulegli Pomorskiemu Uniwersytetowi Medycznemu ze Szczecina 0:2. Kobiety, po zajęciu II miejsca w grupie, w walce o finał uległy 0:2 Pomorskiemu Uniwersytetowi Medycznemu ze Szczecina, a w walce o brązowy medal pokonały 2:0 Łódzki Uniwersytet Medyczny. Zwycięzcą turnieju został Uniwersytet Medyczny z Bydgoszczy. Wszyscy finaliści otrzymali puchary i pamiątkowe medale.

Drużyna męska zagrała w składzie: kapitan Mateusz Mocias (I r. ratownictwa medycznego), Kajetan Krupa (IV r. WL), Adam Szewczyk (V r. WL), Marcin Resko (I r. fizjoterapii II stopnia), Ziemowit Kabuła (I r. fizjoterapii II stopnia), Artur Pobłocki (III r. WF), Paweł Stawicki (V r. WL), Cezary Bydelski (V r. WL), Rafał Kowalczyk (V r. WL), Maciej Róg (III r. WL), Grzegorz Dobkowski (stażysta).

Skład drużyny kobiecej: kapitan Paulina Sztandera (VI r. WL), Ewelina Skarbek (III r. WL), Dorota Sobolewska (II r. WL), Anna Szczoczarz (IV r. OML), Justyna Kowalczyk (I r. pielęgniarstwa), Julia Piasta (I r. pielęgniarstwa), Anna Wiśniewska (I r. fizjoterapii II stopnia), Weronika Michałowska (I r. pielęgniarstwa), Zuzanna Łączkowska (I r. WL), Anna Kamecka (II r. WL), Nikola Borowa (III r. fizjoterapii), Marta Dornowska (stażystka).