Medale dla sportowców GUMed

21.04.2016

Ponad 100 osób z 21 uczelni wyższych wzięło udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Aerobiku Sportowym, które w dniach 14-17 kwietnia br. zorganizował KU AZS Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, obecni mistrzowie Pomorza, trenujący pod okiem mgr Anety Korewo po raz kolejny pokazali wysoką formę sportową i znów stanęli na podium.

Katarzyna Przewłócka (III r., kierunek dietetyka) wywalczyła brązowy medal w kategorii solistek, a w kategorii par po srebro sięgnęli Katarzyna Przewłócka i Szymon Szkoda (VI r., kierunek lekarski). Na medale sportowcy GUMed liczyli też w kategorii solistów, gdzie w finale walczyli Szymon Szkoda i Jacek Świeczka (II r., kierunek lekarski), ale zabrakło trochę szczęścia i w rezultacie Szymon Szkoda zajął 5, a Jacek Świeczka 6 miejsce. W pozostałych kategoriach reprezentanci GUMed uplasowali się na: 10 miejscu w kategorii par – Barbara Janda (V r., kierunek lekarski), Jacek Świeczka 12 miejscu w kategorii trójek – Magdalena Paszko (II r., kierunek fizjoterapia 2 st.), Anna Rydzewska (II r., kierunek elektroradiologia ),Marta Potrykus (I r., kierunek dietetyka).

W generalnej klasyfikacji drużynowej GUMed zajął ostatecznie IV miejsce.