Polscy lekarze wicemistrzami świata w narciarstwie alpejskim

24.03.2016

Reprezentacja Polski zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej państw biorących udział w Mistrzostwach Świata Lekarzy i Farmaceutów w narciarstwie alpejskim, które odbyły się w dniach 16-19.03 br. w Saalbach-Hinterglemm (Austria). Polscy lekarze ulegli jedynie reprezentacji Austrii, a pokonali m.in. Niemców, Słoweńców, Słowaków i Włochów. Do sukcesu rodzimej drużyny przyczynił się również Mikołaj Frankiewicz, absolwent GUMed, a obecnie lekarz stażysta UCK. Poza doskonałym wynikiem wraz z reprezentacją, zajął on 5 miejsce w klasyfikacji indywidualnej w supergigancie oraz 8 miejsce w slalomie. Doskonale przygotowana trasa w Saalbach-Hinterglemm, na której co roku odbywa się Puchar Świata mężczyzn okazała się być niezwykłym wyzwaniem dla zawodników i prawdziwym spektaklem dla widzów. Najlepsi z ponad 100 startujących zawodników w olimpijskiej dyscyplinie szybkościowej – supergigancie osiągali prędkości znacznie przekraczające 100 km/h!

Poza świetnymi wynikami wśród lekarzy z całego świata, lek. Mikołaj Frankiewicz znalazł się w tym sezonie również w ścisłej 30 najlepszych narciarzy w Polsce walczących w cyklu zawodów w ramach Akademickiego Pucharu Polski „Winter Cup”, w którym nagrodą główną był samochód Audi A1. Absolwent GUMed kilkukrotnie stawał także na podium lokalnych zawodów, zajmując m.in.: 2 miejsce w Akademickich Mistrzostwach Pomorza w slalomie oraz 2 miejsce w Pucharze Pomorza w slalomie.