"Kobieta w Zdrowiu i Chorobie"

"Kobieta w Zdrowiu i Chorobie"

18.08.2015

Międzynarodowa konferencja “Kobieta w Zdrowiu i Chorobie” odbędzie się w dniach 25-26 września br. w Centrum Hotelowo-Konferencyjnym ORLE (80-680 Gdańsk-Sobieszewo, ul. Lazurowa 8). Jej organizatorami są: Zakład Pielęgniarstwa Położniczo-Ginekologicznego Katedry Pielęgniarstwa GUMed, Zakład Zarządzania w Pielęgniarstwie Katedry Pielęgniarstwa GUMed, Katedra i Klinika Zdrowia Matki i Dziecka Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu i Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku.

Wiodąca tematyka Konferencji:

  1. Położna i jej praca w mediach. Gościem Konferencji będzie Sylwia Szwed, autorka książki “Mundra” wydanej w 2014 roku, która w sposób reporterski opowiada o pracy polskich położnych, dziennikarka, stała współpracowniczka “Wysokich Obcasów” oraz Anna Kowalczyk, autorka bloga boskamatka.pl.
  2. Wyzwania współczesnego położnictwa, neonatologii i ginekologii. Zaproszenie przyjęli m.in., prof. Krzysztof Szymanowski, prof. Krzysztof Łukaszuk, prof. Magdalena Pisarska-Krawczyk, prof. Ewa Wender-Ożegowska i dr med. Jolanta Uchman.
  3. Położna jako samodzielny profesjonalista. Kompetencje w teorii i praktyce – dyskusja o różnych wymiarach zawodu położnej. Gośćmi Konferencji będą położne pracujące w przyszpitalnym domu narodzin w warszawskim szpitalu Żelazna – mgr Edyta Dzierżak-Postek oraz Katarzyna Grzybowska; dr hab. Aleksandra Gaworska-Krzemińska kierująca pracami komisji pracującej nad zakresem nowym kompetencji dla zawodów pielęgniarki i położnej w zakresie wypisywania recept i ordynowania leków; dr hab. Grażyna Iwanowicz-Palus, przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Położnych; mgr Beata Balon, położna POZ; mgr Magdalena Rudzińska, położna specjalizująca się w ultrasonografii.
  4. Diagnostyka i leczenie niepłodności. Sesja przygotowana przez prof. Krzysztofa Łukaszuka na temat medycznych, społecznych i psychologicznych aspektów niepłodności.
  5. Zaburzenia metaboliczne i endokrynologiczne.
  6. Sesja studencka.
  7. Sesja plakatowa.

Zgłoszenia udziału w Konferencji przyjmowane będą do 15 września 2015 r. Wszystkie zapytania związane z Konferencją prosimy kierować na adres zppg@gumed.edu.pl lub bblazejewska@gumed.edu.pl oraz pod numerem 58 349 19 68.

Osoby zainteresowane publikacjami prac oryginalnych będą miały możliwość druku przesłanych tekstów w suplemencie “Problemów Pielęgniarstwa”, zgodnie z wymogami dla autorów czasopisma. Warunkiem opublikowania przesłanego artykułu jest udział pierwszego autora w Konferencji. Organizatorzy proponują także udział w sesji plakatowej, która będzie towarzyszyła Konferencji.

W celu opracowania materiałów do zamieszczenia w książce abstraktów każdy uczestnik deklarujący udział czynny w Konferencji w formie prezentacji plakatu zobowiązany jest do przygotowania streszczenia w języku polskim i języku angielskim, które należy nadesłać do organizatorów konferencji do 30.08.2015 r. na adres bblazejewska@gumed.edu.pl. Abstrakt musi zawierać tytuł, nazwiska autorów, afiliację, słowa kluczowe (maksymalnie 5 słów) i treść doniesienia ograniczoną do 350 słów. Tekst: czcionka Times New Roman 12, niepogrubiona, tekst wyjustowany, odstęp między wierszami 1,5, marginesy standardowe 2,5 cm.

Dodatkowo organizatorzy zachęcają do udziału w konkursie na najciekawsze zdjęcie/zdjęcia obrazujące różne aspekty pracy położnej. Zdjęcia prosimy przesyłać do 30.08.2015 r. drogą elektroniczną na adres bblazejewska@gumed.edu.pl lub pocztą tradycyjną na adres Biura Konferencji (Zakład Pielęgniarstwa Położniczo-Ginekologicznego, Katedra Pielęgniarstwa, Gdański Uniwersytet Medyczny, ul. Dębinki 7 bud. nr 15, 80-952 Gdańsk) z dopiskiem Zdjęcie. Trzy najlepsze prace będą nagrodzone!