Sukces sportowców GUMed

6.05.2015

Na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w Aerobiku Sportowym uplasowali się sportowcy z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Zawody odbyły się w dniach 23-26 kwietnia 2015 r. w Katowicach. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Polski stanęło 122 zawodników z 21 uczelni wyższych z całego kraju. Drużyna Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego pod kierunkiem mgr Anety Korewo po raz kolejny pokazała wysoką formę sportową i po eliminacjach w pełnym składzie dostała się do ścisłego finału. Aktualny Mistrz Pomorza Szymon Szkoda (V r. kierunek lekarski) uplasował się na II pozycji i zdobył w pięknym stylu srebrny medal, a „trójka” w składzie: Katarzyna Haber (VI r., kierunek farmacja), Joanna Janik (VI r., kierunek lekarski), Katarzyna Przewłócka (II r., kierunek dietetyka niestacjonarna) wywalczyły III miejsce i brązowy medal. Joanna Janik, Mateusz Marcinkowski (III r., kierunek fizjoterapia) obecni Mistrzowie Pomorza w kategorii par brązowy medal mieli w zasięgu ręki, lecz zabrakło nieco szczęścia i w efekcie uplasowali się tuż za podium. Natomiast druga para w składzie: Barbara Janda (IV r., kierunek lekarski), Jacek Świeczka (I r., kierunek lekarski), która po raz pierwszy brała udział w tak ważnych zawodach wywalczyła ostatecznie VI pozycję. Debiut naszej jedynej solistki Katarzyny Przewłóckiej pod nieobecność mocno utytułowanej, kontuzjowanej Marty Stachowicz okazał się bardzo udany i dał jej w efekcie wysokie VIII miejsce, co dobrze rokuje na przyszły sezon sportowy.