Naukowcy z GUMed na "Liście Stu"

StartUczelniaAktualnościRok akademicki 2014/2015Naukowcy z GUMed na "Liście...

Naukowcy z GUMed na "Liście Stu"

27.11.2014

prof. Jacek Jassem
prof. Jacek Jassem

Prof. Jacek Jassem, kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii GUMed to najbardziej znacząca i mająca największy wpływ na zmiany w systemie ochrony zdrowia osoba w Polsce. Tak uznali eksperci „Pulsu Medycyny”, którzy już po raz dwunasty ogłosili “Listę Stu”. Obok prof. Jassema liderem został również prof. Marian Zembala, wybitny kardiochirurg, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Eksperci uznali, że jest osobą najbardziej wpływową w polskiej medycynie i autorem największego osiągnięcia w dziedzinie medycyny.

Ocenie poddano osiągnięcia w zakresie leczenia, wprowadzanie rewolucyjnych technologii i zabiegów do praktyki lekarskiej, wytyczania nowych kierunków rozwoju polskiej medycyny, ale także wpływ poszczególnych osób na zmiany ustawowe, organizację i zasady działania systemu.

Obaj laureaci byli również w czołówce poprzedniej edycji “Listy Stu”, ogłoszonej w 2013 roku. Zdaniem redaktora naczelnego “Pulsu Medycyny” Krzysztofa Jakubiaka, świadczy to o ich ugruntowanej pozycji oraz nadzwyczajnym dorobku zawodowym i naukowym.

Prof. Jassem znalazł się także na 4 miejscu na “Liście Stu” w kategorii Medycyna. Na 50 miejscu uplasował się dr hab. Rafał Dziadziuszko z Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii GUMed, konsultant krajowy ds. radioterapii onkologicznej, koordynator Pracowni Teleradioterapii w Klinice Radioterapii i Onkologii GUMed, ekspert w dziedzinie farmakoekonomiki i statystyki medycznej, natomiast na 84 prof. Krzysztof Narkiewicz, kierownik Zakładu Nadciśnienia Tętniczego Katedry Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii GUMed, prezes elekt Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, członek korespondent PAN i PAU, były konsultant krajowy ds. hipertensjologii, prezes Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego (2009-2011).

Na “Liście Stu” w kategorii System Ochrony Zdrowia znalazł się dr hab. Tomasz Zdrojewski, kierownik Zakładu Prewencji i Dydaktyki Katedry Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii GUMed, członek ZG Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, przewodniczący Komitetu Zdrowia Publicznego PAN. Zajął miejsce 25. Natomiast prof. Roman Kaliszan, kierownik Katedry i Zakładu Biofarmacji i Farmakodynamiki GUMed, członek rzeczywisty PAN uplasował się na miejscu 56.

Więcej na pulsmedycyny.pl.



RANKING_STU_TP_071.JPG
RANKING_STU_TP_089.JPG
RANKING_STU_TP_092.JPG
RANKING_STU_TP_167.JPG