Studenci GUMed w finale Mistrzostw Świata

10.11.2014

Studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – Marta Stachowicz (studia doktoranckie, Wydział Farmaceutyczny, Katedra i Zakład Bromatologii) i Szymon Szkoda (V rok, kierunek lekarski), wielokrotni medaliści Akademickich Mistrzostw Polski uczestniczyli w Mistrzostwach Świata w Aerobiku Sportowym, Fitness i Hip-Hopie. Zawody odbyły się w dniach 22-25 października br. w Pradze. O medale rywalizowało 975 zawodników z 15 krajów świata. Do walki o podium w kategorii seniorów stanęło 186 sportowców, w tym także studenci GUMed trenujący pod okiem mgr Anety Korewo. Zawodnicy Sekcji Aerobiku Sportowego startowali w dwóch konkurencjach: solistek i par mieszanych. Marta Stachowicz, aktualna złota medalistka Akademickich Mistrzostw Polski po raz kolejny udowodniła bardzo wysoki poziom wyszkolenia. Zaprezentowała układ na światowym poziomie i w efekcie została uplasowana na 18 pozycji.

Para w składzie Marta Stachowicz i Szymon Szkoda, po emocjonującej i zaciętej walce sportowej dostała się do półfinału, a następnie do ścisłego światowego finału. Ostatecznie nasi reprezentanci zajęli wysokie 6 miejsce. Jest to najwyższa lokata i największe osiągnięcie naszych studentów na zawodach tej rangi.