Srebro i brąz narciarzy z GUMed na Akademickich Mistrzostwach Polski

StartUczelniaAktualnościRok akademicki 2013/2014Srebro i brąz narciarzy z G...

17.03.2014

Studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego świetnie spisali się na Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim. Wywalczyli srebrny i brązowe medale. W zawodach, które odbyły się w Zakopanem w dniach 3-7 marca 2014 r. wzięło udział ponad 500 studentów z całej Polski. W klasyfikacji drużynowej wśród uczelni medycznych narciarze z GUMed (w składzie: Mikołaj Frankiewicz, Adam Kroczek, Michał Mikietyński i Dominic Lendowski) wywalczyli brązowe medale. Konkurencja była bardzo silna, a walka o podium toczyła się do ostatniego przejazdu. Ostatecznie gdańska drużyna znalazła się wśród najlepszych. Pokonała między innymi bardzo mocne ekipy z Uniwersytetu Jagielońskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W klasyfikacji indywidualnej doskonały wynik osiągnął Mikołaj Frankiewicz (student V roku Wydziału Lekarskiego GUMed). Wywalczył wicemistrzostwo Polski w slalomie wśród zawodników reprezentujących uczelnie medyczne. Student GUMedu przegrał jedynie z zawodnikiem kadry Polski z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Dobrze spisała się również drużyna kobiet w składzie: Zuzanna Pikiel i Karolina Piotrowska. Zawodniczki zajęły 5 miejsce w typach uczelni medycznych.

Rywalizacja nie skończyła się jedynie na wynikach czysto sportowych. Zacięta walka toczyła się również o najlepszą charakteryzację zawodów, których tematem przewodnim były „Postacie bajkowe”. Zuzanna Pikiel i Michał Wysocki (prezes AZS GUMed) wcielając się w role bohaterów bajki „Asterix i Obelix” przegrali w finale jedynie ze Smerfami i Super Mario Brosem.

To zdecydowanie najbardziej udane dla studentów GUMed Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie od wielu lat. Po takim sezonie zapowiada się ciekawa walka w przyszłym roku podczas odbywających się co 2 lata Mistrzostwach Polski Uczelni Medycznych.