GUMed na Mistrzostwach Świata w Belgradzie

StartUczelniaAktualnościRok akademicki 2013/2014GUMed na Mistrzostwach Świa...

21.10.2013

Studentki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – Agnieszka Wojewódka (VI r. kierunek lekarski), czterokrotna akademicka mistrzyni Polski i Marta Stachowicz (V r., farmacja), dwukrotna brązowa medalistka Akademickich Mistrzostw Polski w Aerobiku Sportowym reprezentowały Polskę na Mistrzostwach Świata w Aerobiku Sportowym, Fitness i Hip-Hopie, które odbyły się w dniach 15-20 października br. w Belgradzie. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach: kadetów, juniorów i seniorów. W Mistrzostwach wzięło udział 680 zawodników z 17 państw, którzy rywalizowali w konkurencjach: solistów, solistek, trójek, par, grup aerobikowych, grup na stepie oraz hip-hopie.

Studentki GUMed, trenowane pod kierunkiem mgr Anety Korewo, startowały w kategorii seniorów, gdzie do walki o medale przystąpiło 57 zawodników. Obie rywalizowały w najbardziej prestiżowej grupie – solistek. Wszyscy zawodnicy prezentowali bardzo dobre wyszkolenie techniczne, a o nadzwyczaj wysokim poziomie mistrzostw świadczy fakt, że ubiegłoroczna mistrzyni świata zajęła dopiero 9 miejsce. Nasze zawodniczki w tym elitarnym gronie uplasowały się – na 19 miejscu Marta Stachowicz i 21 miejscu Agnieszka Wojewódka. W ocenie sędziów był to najlepszy Polski występ w historii aerobiku. Stwierdzili, że pod względem technicznym dorównują ścisłej czołówce światowej, a układy przez nie wykonywane wymagają tylko niewielkich korekt w zakresie aerobikowym i artystycznym.

Zwyciężyła Allira Bull z Australii, srebro wywalczyła Emily Sharp, także z Australii a brązowy medal zdobyła Lissa van Brande z Belgii.