Medycy pobiegli po raz trzeci

15.10.2013

Biegacze z Trójmiasta, Tczewa, Starogardu Gdańskiego, a nawet Szczecinka i Torunia wystartowali 5 października br. w trzeciej edycji Gdańskiego Biegu Lekarzy. W imprezie zorganizowanej pod patronatem Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku udział wzięło 35 zawodników. Formuła zawodów dopuszczała tym razem udział lekarzy, lekarzy dentystów wraz z rodzinami oraz studentów Wydziału Lekarskiego.

Tradycyjnie trasa zawodów została poprowadzona na terenie Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana w Gdańsku, a biegacze rywalizowali na dwóch dystansach. Bieg główny rozegrano na dystansie około 10 km (4 okrążenia po 2,5 km), a dla mniej zaawansowanych przygotowano trasę o długości blisko 5 km (2 okrążenia).

W biegu na 10 km w kategorii kobiet już pod raz drugi najlepsza okazała się Edyta Śleszycka z Gdańska, która trasę pokonała w czasie 45,19 min. Tuż za nią do mety dobiegła zwyciężczyni wiosennej edycji Biegu Lekarzy – Hanna Muerau-Nowicka z Bytowa (45,57 min), a na trzecim miejscu uplasowała się Anna Kopeć-Bolin z Tczewa.

Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny, również po raz drugi, okazał się lekarz dentysta Łukasz Romanowski, który dystans niespełna 10 km przebiegł w wyśmienitym czasie 39,13 min. Niecałe pół minuty później na mecie zjawił się Rafał Mackiewicz (39,37 min), rezydent Kliniki Chirurgii Dziecięcej, zaś brązowy medal zawisł na piersi Łukasza Grodeckiego z Gdańska.

Na dystansie o połowę krótszym (5 km) wśród kobiet najlepsza była studentka Magdalena Hełminiak, która trasę pokonała w ciągu 22,15 min. Wśród lekarzy wyznaczone dwa okrążenia najszybciej przebiegła lek. stom. Beata Warzecha z Lubowidza (25,55 min), która zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet.

Największą popularnością w jesiennym biegu cieszył się wyścig na 5 km mężczyzn, w którym również studenci okazali się lepsi od swoich starszych kolegów. Pierwszy czas na tym dystansie uzyskał Michał Kiełboń z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (19,05 min), drugi na mecie zameldował się Tomasz Nadolny, a na najniższym stopniu podium stanął dr Piotr Wiśniewski, pracownik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pomimo stosunkowo niskiej frekwencji atmosfera sportowej rywalizacji niewątpliwie udzieliła się biegaczom. Dla najlepszych w poszczególnych kategoriach przygotowano okazjonalne medale, a wśród wszystkich, którzy ukończyli bieg, rozlosowano pamiątkowe nagrody.

Organizatorzy już teraz zapraszają na wiosenną edycję Gdańskiego Biegu Lekarzy.

Karolina Wiśniewska-Skorupa oraz Marzena Szarafińska - organizatorzy Biegu Lekarzy
Rejestracja zawodników
W zawodach wystartowało łącznie 35 biegaczy
dr Piotr Wiśniewski na mecie biegu na 5km
dr Tomasz Nowicki podczas biegu na dystansie 5km
dr Edyta Śleszycka(23) i dr Hanna Muerau-Nowicka(10) podczas biegu na dystansie 10km