Rekrutacja na studia trwa

Rekrutacja na studia trwa

26.06.2013

rekrutacja_2013.jpg

Już ponad 7 000 kandydatów złożyło swoje aplikacje w systemie rekrutacji na różne kierunki studiów w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Największą popularnością cieszą się jednolite studia magisterskie stacjonarne. Blisko 3 800 kandydatów zarejestrowało się na kierunek lekarski, 1 700 osób na kierunek lekarsko-dentystyczny, a około 800 kandydatów na kierunek farmacja. Nadal trwa rejestracja na studia I stopnia stacjonarne, a kandydaci mogą składać swoje aplikacje do 7 lipca. Rejestracja prowadzona jest w systemie rekrutacji on-line za pośrednictwem strony www.rekrutacja2013.gumed.edu.pl.

Przed zarejestrowanymi kandydatami jeszcze ważny etap – wprowadzenie wyników maturalnych do systemu rekrutacji on-line. Już 9 lipca zostanie opublikowana pierwsza lista rankingowa na jednolite studia magisterskie stacjonarne.

Rejestracja na studia niestacjonarne przeprowadzona będzie w sierpniu. Jest to szansa dla osób, które nie zdążyły złożyć swojej aplikacji na studia stacjonarne i dla tych, którzy nie zostaną przyjęci na studia w trybie stacjonarnym.

Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie internetowej Uczelnianego Centrum Rekrutacji.