II Gdański Bieg Lekarzy za nami

StartUczelniaAktualnościRok akademicki 2012/2013II Gdański Bieg Lekarzy za ...

6.05.2013

Pięćdziesięciu sześciu uczestników stanęło na starcie Gdańskiego Biegu Lekarzy, który odbył się 21 kwietnia br. Jego trasa została poprowadzona malowniczymi alejkami Parku im. Ronalda Reagana. Zawodnicy wystartowali na dwóch dystansach: 5 km oraz 10 km. Sygnał do rozpoczęcia rywalizacji dała profesor Alicja Chybicka z Wrocławia. Zawodnikom towarzyszyły rodziny oraz bliscy znajomi, którzy gorąco dopingowali swoich faworytów. Mimo zimnego wiatru atmosfera była gorąca. Dzięki wytrwałości i dobrej kondycji wyłonieni zostali zwycięzcy.

W kategorii mężczyzn w biegu na 5 km pierwsze miejsce zajął Maciej Duda, natomiast w kategorii kobiet pierwsze miejsce przypadło Alicji Sadowskiej. Dystans 10 km jako pierwszy pokonali: Tadeusz Bizewski oraz Hanna Muerau-Nowicka. Na zmęczonych i spragnionych sportowców czekał poczęstunek przygotowany przez miłośnika motoryzacji i dobrego jedzenia Macieja Babickiego i jego ekipy. Organizacji imprezy przewodniczyli: Łukasz Skorupa wraz z małżonką Karoliną, Tomasz Drabarek, Marzena Szarafińska i Agata Pilecka. W przygotowanie trasy włączył się trener studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wraz z podopiecznymi, którzy po zakończonym biegu ruszyli do rywalizacji wytyczoną już trasą. Ponadto Gdański MOSIR umożliwił oznakowanie startu i jednocześnie mety poprzez udostępnienie bramki.