Startuje druga edycja Młodzieżowych Spotkań z Medycyną

StartUczelniaAktualnościRok akademicki 2011/2012Startuje druga edycja Młodz...

Startuje druga edycja Młodzieżowych Spotkań z Medycyną

14.09.2012

Wypełnione po brzegi w roku akademickim 2011-2012 sale wykładowe oraz bardzo dobry odbiór młodzieży z liceów Pomorza spowodowały, że Zakład Prewencji i Dydaktyki GUMed oraz Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku będą w nowym roku akademickim kontynuować wspólny projekt edukacyjny pt. Młodzieżowe Spotkania z Medycyną (MSM). Podczas inauguracji nowej edycji 25 września o godz. 13.15 prof. Alicja Dębska-Ślizień wygłosi wykład pt. “Badanie ogólne moczu – pole do interpretacji jak w powieściach o Scherlocku Holmesie.” Drugi wykład pt. “Co nowego w prewencji chorób serca na świecie w roku 2012” przedstawi dr hab. Tomasz Zdrojewski.

Celem Projektu jest pokazanie młodym kandydatom do zawodu lekarskiego w konwencji popularnonaukowej medycyny prawdziwej – oderwanej od medialnych stereotypów. Projekt realizowany będzie w formie wykładów prowadzonych w nieszablonowy sposób przez profesorów, kadrę naukową Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz przedstawicieli Izby Lekarskiej w Gdańsku. Wykłady są adresowane przede wszystkim do młodzieży w wieku licealnym, ale udział w nich biorą również młodsi pasjonaci nauk medycznych.

Podczas MSM przedstawiane są najbardziej aktualne osiągnięcia współczesnej medycyny, ale także znaczenie współpracy wielodyscyplinarnej i pracy zespołowej jako podstawy dla ich uzyskania. Wzorem ubiegłego roku licealiści będą też sami prezentować wybrane przez siebie tematy. Spotkania odbywają się w każdy ostatni wtorek miesiąca w Atheneum Gedanense Novum w Gdańsku, al. Zwycięstwa 41/42.