Studenci GUMed tuż za podium

21.05.2012

Lekkoatleci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego pod opieką mgr. Dariusza Łyżwińskiego startowali w 11 konkurencjach (1500 m. K, 800 m. M, 1500 m. M, 3000 m. M, skok w dal M, skok wzwyż M, pchnięcie kulą K, rzut oszczepem K, 100 m. K, skok w dal K, 4×400 m. M) na odbywających się w dniach 18-20 maja w Bydgoszczy Akademickich Mistrzostwach Polski. Na stadionie Zawiszy Bydgoszcz do rywalizacji przystąpiło ponad 1200 zawodników z różnych typów uczelni.

O niebywałym pechu może mówić student Fabian Turzyński, I rok ratownictwa medycznego (skok w dal), który uplasował się na 4 miejscu, tuż za podium. Z relacji opiekuna drużyny mgr. Dariusza Łyżwińskiego dowiadujemy się, iż wyniki naszego zawodnika jeszcze na dzień przed startem były na poziomie złotego medalu, jednakże przy rozgrzewce zawodnik doznał kontuzji i nie mógł w pełni wykorzystać swoich umiejętności.

Również Patrycji Manikowskiej, I rok kierunku lekarskiego, w rywalizacji na dystansie 1500 m. zabrakło 15 sekund do medalu. Ostatecznie zawodniczka uplasowała się na 6 miejscu.

Sztafeta 4×400 w składzie: Konrad Kupka, Filip Hinc, Fabian Turzyński (I rok rat. med.) a także Rafał Charubin (II rok rat. med.) zdobyła 5 miejsce wśród uczelni medycznych. Mateusz Chyła (V rok – lekarski) na dystansie 800 m. z wynikiem 2:09.10 uzyskał 5 miejsce wśród uczelni medycznych.