25.01.2012
Prof. Barbara Kamińska, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, konsultant wojewódzki ds. pediatrii uczestniczyła w konferencji podsumowującej pierwszy rok realizacji Programu “6-10-14 dla Zdrowia”. – Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju tego Programu – powiedziała. – Miastu Gdańsk za pieniądze, a zespołom uczestniczącym w realizacji za trud i poświęcenie.
W konferencji udział wzięli także Ewa Kamińska, zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. polityki społecznej, prof. Małgorzata Myśliwiec, ordynator Oddziału Diabetologii Dziecięcej UCK, dr Tadeusz Jędrzejczyk, zastępca Dyrektora ds. Medycznych UCK, Marek Jankowski, dyrektor Ośrodka Promocji Zdrowia i Sprawności Dziecka. Spotkanie prowadził lek. Michał Brzeziński, koordynator Programu.
“Program zdrowotny w zakresie prewencji i wczesnego wykrywania chorób cywilizacyjnych u dzieci i młodzieży”, którego nazwa skrócona brzmi “6-10-14 dla Zdrowia” to nowatorski na skalę całej Polski projekt profilaktyczny, który obejmuje bardzo szerokie i wszechstronne spektrum działań zdrowotnych. Do tej pory żadne miasto w Polsce na tak dużą skalę nie zajęło się problemem dziecięcej nadwagi i otyłości. Program zainicjowali specjaliści z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego oraz Ośrodka Promocji Zdrowia i Sprawności Dziecka w Gdańsku. Jego realizacja rozpoczęła się w 2011 roku i potrwa 3 lata. Program ten jest w całości finansowany ze środków Urzędu Miasta Gdańska. W skali roku na ten cel przeznaczony jest około 1 mln zł.
Dodatkowe informacje na temat Programu www.dlazdrowia.uck.gda.pl.