Inauguracja roku akademickiego w Centrum Medycyny Inwazyjnej

Inauguracja roku akademickiego w Centrum Medycyny Inwazyjnej

30.09.2011

Tysiąc pięćset szesnastu studentów pierwszego roku Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego rozpocznie 8 października rok akademicki. Uroczystość odbędzie się o godz. 10 w sali wykładowej Centrum Medycyny Inwazyjnej. – Tegoroczna inauguracja jest dla Uczelni wyjątkowa, gdyż po raz pierwszy i ostatni odbędzie się w nowo wybudowanym Szpitalu – mówi prof. Janusz Moryś, rektor GUMed. – To ogromny sukces całej społeczności akademickiej, że w tak krótkim czasie udało się wybudować ten piękny obiekt. To świadczy o tym, że jeżeli naprawdę się chce, to można to zrobić i pokazać Europie, że potrafimy budować i pracować. Dziś możemy powiedzieć, że spełniły się marzenia.

W programie uroczystości inauguracyjnych przewidziano m.in. przemówienia zaproszonych gości, Rektora, wręczenie medali i odznaczeń państwowych oraz prezentację CMI. Wykład Inauguracyjny zatytułowany “One Medicine” wygłosi prof. Jeremy Bradshaw z Uniwersytetu w Edynburgu.

O godz. 19 Rektor zaprasza do wspólnej zabawy podczas imprezy integracyjnej w leśniczówce Wróblówka. Bilety są do nabycia w Zespole ds. Socjalnych.