Sukces naszych sportowców

18.04.2011

Drużyna Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego trenowana przez mgr Anetę Korewo po raz kolejny udowodniła, że jest jednym z najsilniejszych zespołów w Polsce. W klasyfikacji ogólnej Jubileuszowych Akademickich Mistrzostw Polski w Aerobiku Sportowym wywalczyła drugie miejsce pokonując między innymi AWF Kraków, AWF Katowice i AWF Warszawa.

Agnieszka Wojewódka, studentka czwartego roku kierunku lekarskiego zdobyła złoty medal w kategorii solistek. Natomiast “trójka” w składzie Agnieszka Wojewódka, Natalia Nowakowski (I English Division), Katarzyna Borman (I ratownictwo medyczne) wywalczyła wicemistrzostwo Polski. Druga solistka, Marta Stachowicz (III farmacja) sklasyfikowana została na V miejscu, natomiast “trójka” w składzie Ewelina Krzykwa (VI lekarski), Monika Bluj (VI lekarski) i Katarzyna Rajkowska (IV lekarsko-dentystyczny) zdobyła miejsce VIII.

Mistrzostwa odbyły się w dniach 15-17 kwietnia 2011 w HALI PZTS w Gdańsku. W zawodach uczestniczyło 101 zawodniczek i zawodników z 23 uczelni publicznych i niepublicznych z całej Polski.