Orzeł Biały
Gdański Uniwersytet Medyczny
Na komputerze nie ma zainstalowanej wtyczki Flash
Jesteś tutaj: Start > Strona główna

Sukces Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych

Preparation_Centre.jpg

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych GUMed zostało zakwalifikowane do otrzymania the Cambridge English Language Assessment Preparation Centre Logo. Oznacza to prestiż, ponieważ Uczelnia może używać logo instytucji związanej z organizacją egzaminów rozpoznawalnych na całym świecie.

Studenci z Grodna w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym

_DSC2295.JPG

Jedenastu studentów Uniwersytetu w Grodnie wraz z opiekunem spotkało się 21 lipca br. z prof. Januszem Morysiem, rektorem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Goście z Grodna odbywają miesięczne praktyki na Wydziale Lekarskim. Ich pobyt jest możliwy dzięki wsparciu Rotary Club Gdańsk-Sopot-Gdynia, które ufundowało każdej osobie stypendium w wysokości 500 zł oraz bezpłatnym praktykom zaoferowanym przez poszczególne kliniki GUMed. Studenci odbywają praktyki w: Klinice Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych, Klinice Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Endokrynologii Ginekologicznej… więcej »

Nagroda za plakat

Magdalena Kołaczkowska z Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej otrzymała drugą nagrodę za najlepszy plakat zaprezentowany podczas VII Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgicznego. Spotkanie odbyło się w dniach 5-7 czerwca 2014 r. w Warszawie. Wzięli w nim udział kardiochirurdzy z całej Polski oraz zagraniczni goście. Obrady miały formę prelekcji. Odbyły się także ciekawe wykłady i szkolenia. więcej »

V Amatorskie Mistrzostwa Pomorza w Siatkówce Plażowej Lekarzy

logoizba.jpg

Tradycyjnie pod koniec sezonu na plaży w Gdańsku-Brzeźnie odbędą się V Amatorskie Mistrzostwa Pomorza w Siatkówce Plażowej Lekarzy. Turniej rozegrany zostanie 24 sierpnia br. na boiskach rozstawionych na plaży przy molo. więcej »

Laureatki "Grasz o staż" z MWB UG i GUMed

grasz-o-staz.jpg

Anna Grabowska, studentka II roku studiów magisterskich Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed oraz Dagmara Kaczyńska, tegoroczna absolwentka MWB UG i GUMed zostały laureatkami tegorocznego konkursu “Grasz o staż”. Obie odbędą staż w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie. Anna Grabowska będzie pracować w Laboratorium Struktury Białka, a Dagmara Kaczyńska w Laboratorium Neurodegeneracji. więcej »

Olimpijski sukces Chóru GUMed

DSC06008.JPG

Chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego pod dyrekcją Jerzego Szarafińskiego zdobył złoty medal w kategorii Spiritual i srebrny medal w kategorii Chórów Mieszanych na Światowej Olimpiadzie Chóralnej (World Choir Games 2014) w Rydze. World Choir Games to największy, najbardziej wymagający i prestiżowy konkurs chóralny na świecie. W tym roku w Rydze rywalizowało ponad pół tysiąca zespołów z 74 krajów świata, reprezentowanych przez około 27 tysięcy uczestników. więcej »

Konferencja ASPHER w CMI

_X5A1658.jpg

Wyzwaniom zdrowia publicznego w gdańskim regionie poświęcona była konferencja, która odbyła się 10 lipca br. w Centrum Medycyny Inwazyjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Spotkanie było wynikiem współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem Szkół Zdrowia Publicznego w Regionie Europejskim (ASPHER) oraz Zakładu Zdrowia Publicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przy udziale Urzędu Miejskiego w Gdańsku i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. więcej »

Doktorantka ponownie wyróżniona

Magdalena Buszewska-Forajta, doktorantka Katedry Biofarmacji i Farmakodynamiki zdobyła 3 miejsce za najlepszy plakat zaprezentowany podczas konferencji 8th International Conference on Breath Analysis and Cancer Diagnosis, która odbyła się w dniach 6-9 lipca br. w Toruniu. Wyróżniona praca autorstwa: M. Buszewska-Forajta, R. Bujak, D. Staśkowiak, D. Siluk, R. Kaliszan zatytułowana “Application of automated mass spectral deconvolution and identification system (AMDIS) in the study of metabolomic profile of volatile compounds of abdominal secretion of grasshopper (Chorthippus spp.)” jest częścią projektu realizowanego w ramach grantu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki (Preludium). więcej »

Nagroda im. T. Browicza dla naukowca GUMed

foto: Materiały PAUfoto: Materiały PAU

Dr Beata S. Lipska-Ziętkiewicz, adiunkt w Katedrze i Zakładzie Biologii i Genetyki została tegoroczną laureatką Nagrody im. Tadeusza Browicza Wydziału V Lekarskiego Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie. Nagrodę im. Tadeusza Browicza przyznaje co roku, od 1998 r., Rada Polskiej Akademii Umiejętności z siedzibą w Krakowie za wybitne osiągnięcia w dziedzinie medycyny.

Zainteresowania naukowe dr Lipskiej-Ziętkiewicz obejmują szeroko pojętą problematykę chorób nerek ze szczególnym uwzględnieniem patogenezy zespołu nerczycowego i jego powikłań. Głównym obszarem jej naukowych osiągnięć będących przedmiotem wyróżnienia jest genetycznie uwarunkowanie steroidoopornego zespołu nerczycowego (SOZN). Dr Lipska-Ziętkiewicz opracowała algorytm postępowania diagnostycznego dla nastolatków… więcej »

Doktorat honoris causa dla prof. Raszei

_DSC2129.JPG

Gdański Uniwersytet Medyczny ma nowego doktora honoris causa. Uroczystość nadania tytułu prof. Stefanowi Raszei, byłemu rektorowi AMG, emerytowanemu kierownikowi Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej odbyła się 27 czerwca 2014 r. w Auditorium Primum im. Olgierda Narkiewicza. więcej »

Tajemnice z muzealnej półki

Muzeum_logo.jpg

Mnogość oraz różnorodność sprzętu i wyposażenia laboratoryjnego może przyprawić o zawrót głowy. Poza oczywistymi i powszechnie znanymi próbówkami, menzurkami, cylindrami i różnego kształtu rurkami, niekiedy o ciekawych nazwach, do dyspozycji badacza pozostają inne interesujące przedmioty. Ich przeznaczenie oraz nazwy okrywa nimb pozornej tajemnicy, jakby żywcem wyjętej z opowieści o alchemikach i poszukiwaczach kamienia filozoficznego. W tej analogii tkwi ziarno prawdy. Na przestrzeni wieków owładnięci żądzą bogactwa marzyciele bezskutecznie poszukiwali metody zamiany żelaza w złoto. Alchemią zajmowali się również lekarze. więcej »

Wyróżnienie w Jachrance

Mgr Edyta Ożga z Zakładu Żywienia Klinicznego i Dietetyki, dr hab. Sylwia Małgorzewicz, kierowniki Katedry Żywienia Klinicznego i dr Dariusz Jagielak z Katedry i Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej otrzymali wyróżnienie podczas XVI Zjazdu i XXVIII Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu w Jachrance. Pracownicy GUMed zostali docenieni za pracę “Stan odżywienia pacjentów >=65 r. ż. zakwalifikowanych do zabiegu wymiany zastawki aortalnej”. więcej »

Nabór na psychologię kliniczną

Siódma edycja studiów podyplomowych psychologia kliniczna rozpocznie się we wrześniu 2014 roku. Wzorem poprzednich edycji zajęcia będą się odbywać dwa razy w miesiącu, w soboty i niedziele, po 10 godzin wykładowych dziennie, w sumie 400 godzin wykładowych. Dwusemestralne studia przewidziane są przede wszystkim dla absolwentów psychologii z tytułem magistra. Ich celem jest przygotowanie kandydatów do specjalizacji w dziedzinie psychologii klinicznej w zakresie teorii dotyczącej czterech podstawowych podspecjalności psychologii klinicznej: zaburzeń psychicznych człowieka dorosłego, psychologii klinicznej chorób somatycznych, neuropsychologii klinicznej oraz psychologii klinicznej dzieci i młodzieży. Program nauczania bazuje na ramowym programie specjalizacyjnym zatwierdzonym przez CMKP w Warszawie. więcej »


data aktualizacji: 23.07.2014 r., godz. 12:30

Gdański Uniwersytet Medyczny
80-210 Gdańsk, ul. M. Skłodowskiej-Curie 3a
tel.: (58) 349 11 11
 
Rektor GUMed
Rzecznik prasowy
Redakcja WWW
Informacja i promocja
Dla pacjentów