Orzeł Biały
Gdański Uniwersytet Medyczny
Na komputerze nie ma zainstalowanej wtyczki Flash
Jesteś tutaj: Start > Strona główna

Kolejny sukces Dawca.pl

dawca_logo.jpg

Kampania Dawca.pl – Bądź świadomym dawcą narządów realizowana przy udziale studentów GUMed otrzymała pierwsze wyróżnienie w konkursie Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny 2014 w kategorii działalność edukacyjno-szkoleniowa. Gala rozdania nagród odbędzie się 14 stycznia 2015 r. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Mikołajki dla małych pacjentów

PC100202.jpg

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych zorganizowało mikołajkowe spotkanie dla małych pacjentów z Kliniki Nefrologii Dziecięcej oraz Kardiologii Dziecięcej i Wad Wrodzonych Serca. Już w południe Oddział zamienił się w fabrykę Świętego Mikołaja, gdzie małe elfy dzielnie pracowały dekorując ciasteczkowe mikołajki i malując gipsowe anioły.

W trakcie spotkania dzieci miały okazje poznać nowe słowa po angielsku związane z tradycją bożonarodzeniową, udekorować świetlicę swoimi świątecznymi pracami oraz wspólnie zaśpiewać „Jingle Bells”. Przepięknie na gitarze grał świąteczne melodie Adam Niedorezo. więcej »

Dzień Wykładu za nami

_DSC4586.JPG

“Współczesne trendy w poszukiwaniu lepszych leków” to tytuł wykładu, który 16 grudnia br. wygłosił prof. Roman Kaliszan, tegoroczny laureat Nagrody Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość Dnia Wykładu była połączona z wręczeniem nagród Rektora za osiągnięcia naukowe, dydaktyczne oraz organizacyjne w 2013 roku. Wyróżnienia indywidualne i zespołowe w poszczególnych kategoriach wręczył rektor prof. Janusz Moryś wraz z profesorami: Tomaszem Bączkiem, prorektorem ds. nauki, Marcinem Gruchałą, prorektorem ds. studenckich i Leszkiem Bieniaszewskim, prorektorem ds. rozwoju i organizacji kształcenia. więcej »

Drugie życie książek w bibliotece

_DSC4543.jpg

Jak zawsze o tej samej porze, tak i teraz świat mieni się tęczą barw. Pachną już pierwsze bożonarodzeniowe wypieki, powstają uliczne szopki i pięknie udekorowane choinki. Niedługo nawet zwierzęta przemówią ludzkim głosem. W Bibliotece Głównej GUMed ożywają natomiast stare książki.

Z bibliotecznych magazynów wyłoniły się liczne eko choinki, które wdzięcznie zdobią pomieszczenia instytucji. Ponadto w holu katalogowym stanęła choinka wybudowana z kilkuset dzieł, które wcześniej były przeznaczone na makulaturę. W taki oto… więcej »

Rozbudowa Ogrodu Roślin Leczniczych

DSC01615.JPG

W Ogrodzie Roślin Leczniczych zakończono realizację kolejnego projektu rozbudowy placówki dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w ramach konkursu na zadania z zakresu edukacji ekologicznej/ochrony przyrody dla województwa pomorskiego w 2014 roku. Całkowita wartość projektu zatytułowanego „Rozbudowa Ogrodu Roślin Leczniczych GUMed” wyniosła 73 990 zł. Realizował go zespół pracowników Katedry i Zakładu Farmakognozji z ORL pod kierownictwem prof. Mirosławy Krauze-Baranowskiej. Był to 3 grant przyznany przez WFOŚ dla Ogrodu Roślin Leczniczych. więcej »

Nabór na studia podyplomowe arteterapia

IMG_2582.jpg

Trwa nabór słuchaczy na studia podyplomowe arteterapia, czyli terapia przez sztukę. Sama idea wykorzystywania elementów sztuki w szeroko rozumianym procesie leczenia nie jest pomysłem nowym. Ślady łączenia różnych form sztuki z oddziaływaniami leczniczymi można znaleźć już w starożytności. Zajęcia będą prowadzone przez pracowników naukowo-dydaktycznych GUMed, ASP oraz UG, a także praktyków, osoby z certyfikatami arteterapeuty. więcej »

Wyróżnienie dla naukowców GUMed

IMG_3175.jpg

Pracownicy I Katedry i Kliniki Kardiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zostali wyróżnieni nagrodą High Score Abstract za pracę pt. “Comparison of global and regional left ventricle myocardial function in acute phase of Takotsubo Cardiomyopathy and ST-segment elevation myocardial infarction assessed by use of two dimensional speckle tracking echocardiography” na kongresie EuroEcho-Imaging, który odbył się 4 grudnia br. w Wiedniu. Autorzy podkreślają w niej rolę badania echokardiograficznego w diagnostyce różnicowej zawału serca i kardiomiopatii Takotsubo w ostrej fazie zachorowania. Doniesienie jest efektem pracy dr. hab. Marcina Fijałkowskiego, lek. Radosława Nowaka, dr. Miłosza Jaguszewskiego, lek. Marty Fijałkowskiej, lek. Nataszy Gilis-Malinowskiej, dr. Rafała Gałązki oraz prof. Marcina Gruchały. To kolejny sukces zespołu badawczego zajmującego się kardiomiopatią stresową od 2007 roku.

Światowy Dzień Wcześniaka

3.JPG

Siedemdziesiąt wcześniaków z rodzeństwem i rodzicami zaprosili pracownicy Kliniki Neonatologii do zabawy i wymiany doświadczeń w opiece nad przedwcześnie urodzonymi dziećmi z okazji Światowego Dnia Wcześniaka. Święto dzieci przedwcześnie urodzonych przypada 16 listopada.

W imprezie uczestniczyło około 300 gości… więcej »


data aktualizacji: 19.12.2014 r., godz. 09:30

Gdański Uniwersytet Medyczny
80-210 Gdańsk, ul. M. Skłodowskiej-Curie 3a
tel.: (58) 349 11 11
 
Rektor GUMed
Rzecznik prasowy
Redakcja WWW
Promocja
Dla pacjentów