Orzeł Biały
Gdański Uniwersytet Medyczny
Na komputerze nie ma zainstalowanej wtyczki Flash
Jesteś tutaj: Start > Strona główna

Czyja praca magisterska będzie najlepsza?

farmacja2.JPG

Sześć prac magisterskich wykonanych w roku akademickim 2013/2014 na kierunku analityka medyczna zostanie zaprezentowanych podczas Konkursu Prac Magisterskich zorganizowanego przez prof. Wiesława Sawickiego, dziekana Wydziału Farmaceutycznego z OML oraz Forum Analityków Medycznych. Prezentacja prac odbędzie się 30 października 2014 r. o godz. 12.30 w sali wykładowej nr 1 Wydziału Farmaceutycznego z OML (al. gen. J. Hallera 107). więcej »

Biała Sobota w Pieniężnie

DSC_0129-SMILE.jpg

Rok akademicki dopiero się rozpoczął, ale lekarze i studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego już ochoczo zabrali się do pracy. Podczas Białej Soboty, która odbyła się 18 października br. w Pieniężnie (województwo warmińsko-mazurskie) przebadali około 80 pacjentów. Organizatorami akcji było Studenckie Koło Naukowe przy Katedrze i Klinice Chirurgii Onkologicznej oraz Akademickie Stowarzyszenie Onkologiczne. Patronat nad projektem objął prof. Janusz Moryś, rektor GUMed. więcej »

Mali naukowcy otrzymają indeksy

pad_logo.jpg

Rozpoczyna się nowy rok akademicki 2014/2015 w ramach GUMed Kids w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Inauguracja odbędzie się 24 października br. o godz. 11 w sali im. Hillera w Collegium Biomedicum.

Pierwszy wykład poprowadzi Stanisław Bajerski, a dużym naukowcem będzie prof. Barbara Kamińska. Kolejny wykład, 14 listopada 2014 roku, poprowadzi prof. Grzegorz Węgrzyn. Do akcji przyłączyli się również studenci ze Studenckiego Koła Naukowego… więcej »

Sukces naukowców GUMed

foto: Sara Serritellafoto: Sara Serritella

Projekt dotyczący terapii cukrzycy typu 1 i przeszczepu wysp trzustkowych limfocytami Tregs realizowany w Uniwersytecie Chicago we współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym został wybrany jako jeden z najbardziej obiecujących programów translacyjnych przez University of Chicago Institute for Translational Medicine. Współpraca między dwoma uniwersytetami rozpoczęta w 2009 roku zaowocowała do tej pory wieloma publikacjami, grantami (np. National Center for Advancing Translational Sciences USA, European Cooperation in Science and Technology Action oraz Strategmed NCBiR) oraz programem wdrażania terapii… więcej »

"O sercu – okiem i skalpelem kardiochirurga"

Refleksje prof. Jana Rogowskiego, kierownika Katedry i Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej GUMed na temat leczenia serca będzie można usłyszeć 23 października br. o godz. 17.30 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku. W wykładzie “O sercu – okiem i skalpelem kardiochirurga” Profesor przedstawi jak przez lata zmieniały się poglądy na leczenia serca. Ponad 30-letnie doświadczenie prof Rogowskiego jako wykładowcy pozwala na wysunięcie własnych przemyśleń i spostrzeżeń. Na spotkanie zapraszają Polska Akademia Nauk, Biuro Prezydenta m. Gdańska ds. Kultury i Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku.

Kliniki GUMed w czołówce rankingu

Katedra i Klinika Onkologii i Radioterapii, Chirurgii Onkologicznej, Hematologii i Transplantologii oraz Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Endokrynologii Ginekologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zostały uwzględnione w Onkomapie – przewodniku po przyjaznych ośrodkach onkologicznych. Jednostki GUMed uzyskały wysoką ocenę ogólną, a ponadto respondenci uznali, że Katedra i Klinika Onkologii i Radioterapii plasuje się na trzecim miejscu w Polsce w zakresie skuteczności walki z dokuczliwymi objawami leczenia oraz na pierwszym miejscu pod względem poziomu włączenia pacjenta w podejmowanie decyzji dotyczących jego leczenia. więcej »

Peer Support 2014 za nami

IMG_2432.jpg

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA Poland Oddział Gdańsk już trzeci rok z rzędu przygotowało dla nowo przyjętych studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego projekt Peer Support. Miał on wprowadzić pierwszaki w realia Uczelni poprzez różne gry i szkolenia. Była to niewątpliwie niepowtarzalna szansa na integrację i dobrą zabawę.

Akcja odbyła się w dniach 24-26 września 2014 r. na terenie kampusu, Gdańska oraz Sopotu. W tym roku rozszerzono projekt o kilka nowych wydarzeń. Pierwszego dnia uczestnicy spotkali się z nowymi studentami wszystkich kierunków na… więcej »

Się kręci… Medyczny we Wróblówce za nami

_DSC3360.JPG

Ponad 140 osób, pracowników Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego bawiło się w leśniczówce Wróblówka podczas tradycyjnej imprezy poinauguracyjnej. Były konkursy z nagrodami, stoły pełne smakołyków i oczywiście fantastyczna zabawa.

W imieniu rektora prof. Janusza Morysia głos zabrał prof. Andrzej Basiński, prorektor ds. klinicznych. więcej »

Anna Grygorowicz ponownie na przewodniczącą

mgr inż. Anna Grygorowiczmgr inż. Anna Grygorowicz

Pełniąca obowiązki dyrektora Biblioteki Głównej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego mgr inż. Anna Grygorowicz została wybrana po raz drugi przewodniczącą Konferencji Dyrektorów Bibliotek Akademickich Uczelni Medycznych (KDBAUM) na kadencję 2014-2018.

Współpraca w ramach KDBAUM ma już ponad 30-letnią historię i na przestrzeni lat przyniosła wiele pozytywnych rezultatów. Są to przede wszystkim takie wspólne projekty… więcej »

Madagaskar oczami młodego dietetyka

DSC02637.JPG

Daniel Kasprowicz, absolwent dietetyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego od trzech miesięcy przebywa na Madagaskarze. Jako żywieniowiec przygotowywał się na pracę z niedożywionymi, jednak rzeczywistość zaplanowała dla niego coś znacznie większego. Praktyki, które tam odbywa uczą go malgaskiej rzeczywistości od strony medycznej.

O Madagaskarze oczami Daniela i historiach dzieci można przeczytać na stronie danielkasprowicz.pl więcej »

Pozorowany wypadek na lotnisku

IMG_0007.JPG

Członkowie Studenckiego Koła Naukowego “Paramedic” pod opieką mgr. Kamila Krzyżanowskiego oraz mgr. Marcina Skierskiego oraz członkowie Studenckiego Koła Naukowego Medycyny Ratunkowej pod opieką dr Ewy Raniszewskiej uczestniczyli 24 września br. w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy w upozorowanym zdarzeniu masowym. W przygotowaniu oraz realizacji ćwiczeń wzięły udział: Lotniskowa Straż Pożarna, Służba Ochrony Lotniska, Straż Graniczna, Straż Pożarna z Gdańska oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego z Gdańska i Sopotu. więcej »

Kurs płetwonurkowania dla studentów GUMed-u

IMG_1469.JPG

Sześć dni trwał kurs płetwonurkowania, który we wrześniu br. przeszli członkowie Studenckiego Koła Naukowego „Paramedic” GUMed pod kierownictwem mgr. Kamila Krzyżanowskiego. Kurs prowadzony i zorganizowany był w dniach 9-15 września br. przez doświadczonego instruktora Marka Stępnia na jeziorze Hańcza w malowniczej miejscowości Błaskowizna. Składał się z części teoretycznej oraz praktycznej, podczas której odbywała się nauka prawidłowego użytkowania sprzętu nurkowego oraz bezpiecznego nurkowania w grupie z instruktorem lub w parze z płetwonurkiem o wyższych kwalifikacjach. Podczas wykładów zostały poruszone takie zagadnienia jak: fizyka nurkowania, fizjologia i patofizjologia nurkowania, technika i bezpieczeństwo nurkowania, ratownictwo nurkowe, choroby nurkowe, biologia czy zagadnienia organizacyjno-prawne. Każdego dnia odbywały się dwie sesje nurkowania: rano i po południu. więcej »

Rok akademicki 2014/2015 rozpoczęty

_DSC3280.JPG

Tysiąc trzystu pięćdziesięciu jeden studentów rozpoczęło oficjalnie 8 października br. pierwszy rok studiów na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Inauguracja nowego roku akademickiego 2014/2015 w Uczelni odbyła się tradycyjnie 8 października w Auditorium Primum im. Olgierda Narkiewicza. Wykład inauguracyjny “Współczesna radiologia – zobaczyć więcej niż widzą oczy” wygłosił prof. Jerzy Walecki.

Uroczystość zaszczycili obecnością m.in. Aleksander Sopliński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego… więcej »


data aktualizacji: 20.10.2014 r., godz. 12:00

Gdański Uniwersytet Medyczny
80-210 Gdańsk, ul. M. Skłodowskiej-Curie 3a
tel.: (58) 349 11 11
 
Rektor GUMed
Rzecznik prasowy
Redakcja WWW
Promocja
Dla pacjentów