Orzeł Biały
Gdański Uniwersytet Medyczny
Na komputerze nie ma zainstalowanej wtyczki Flash
Jesteś tutaj: Start > Strona główna

Doktorat honorowy dla prof. Jerzego Dybickiego

prof. Jerzy Dybickiprof. Jerzy Dybicki

Gdański Uniwersytet Medyczny będzie miał wkrótce nowego doktora honoris causa. Uroczyste, otwarte posiedzenie Senatu poświęcone nadaniu tego tytułu prof. Jerzemu Dybickiemu odbędzie się 19 maja 2015 r. o godz. 12 w Auditorium Primum im. Olgierda Narkiewicza w Atheneum Gedanense Novum. Podczas uroczystości prof. Jerzy Dybicki wygłosi okolicznościowy wykład pt. “W hołdzie mym kochanym pacjentom”. więcej »

Sukces sportowców GUMed

DSD__(96).JPG

Na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w Aerobiku Sportowym uplasowali się sportowcy z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Zawody odbyły się w dniach 23-26 kwietnia 2015 r. w Katowicach. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Polski stanęło 122 zawodników z 21 uczelni wyższych z całego kraju. Drużyna Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego pod kierunkiem mgr Anety Korewo po raz kolejny pokazała wysoką formę sportową i po eliminacjach w pełnym składzie dostała się do ścisłego finału. Aktualny Mistrz Pomorza Szymon Szkoda (V r. kierunek lekarski) uplasował się na II pozycji i zdobył w pięknym stylu srebrny medal… więcej »

Nominacje uczelniane do Czerwonej Róży

_DSC6259.JPG

Uczelniana Kapituła Czerwonej Róży pod przewodnictwem prof. Marcina Gruchały, prorektora ds. studenckich wyłoniła 5 maja br. w eliminacjach wewnątrzuczelnianych kandydatów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego do finału konkursu o nagrodę Czerwonej Róży organizowanego przez Stowarzyszenie Czerwonej Róży.

Zwycięzcą w kategorii „najlepszy student” została Gabrielle Karpinsky – studentka VI r. kierunku lekarskiego English Division, a w kategorii „najlepsze koło naukowe” zwyciężyło Studenckie Koło Naukowe the English Division Pediatric Oncology Scientific Circle… więcej »

GUMed tuż za podium

tn_DSC_0155.JPG

Czwarte miejsce w klasyfikacji zespołowej zajęły studentki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego podczas Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych w Tenisie Stołowym. W turnieju, który odbył się w dniach 17-19 kwietnia 2015 r. we Wrocławiu wzięli udział przedstawiciele 9 uczelni medycznych z całego kraju. Gdański Uniwersytet Medyczny reprezentowały: Katarzyna Łosiewicz (III r., kierunek farmacja), Dominika Żęgota (II r. kierunek fizjoterapia II stopnia i Agata Zdrowowicz (III r. fizjoterapia I stopnia). więcej »

Sukces studentów The English Division Pediatric Oncology Scientific Circle

I_nagroda_w_Pediatrics_and_Neonatology_Session..jpg

Studenci z The English Division Pediatric Oncology Scientific Circle pod kierunkiem dr hab. Ewy Bień i lek. Małgorzaty Krawczyk zdobyli trzy nagrody oraz najwyższą nagrodę Grand Prix na 23rd International Student Scientific Conference for Students and Young Doctors, która odbyła się w dniach 23-25 kwietnia 2015 roku w Gdańsku. Nagrodzone prezentacje to:

1. “Pediatric cardiac angiosarcoma – is a cure possible?”; M. Iwinski, S. Sohail, K. Adamowska, R. Wyrebek – I miejsce w Pediatrics and neonatology session i nagroda Grand Prix Konferencji. więcej »

Dzień Hiszpański w GUMed

DSC07413.JPG

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych gościło 28 kwietnia 2015 roku sympatyków języka hiszpańskiego na zorganizowanym po raz pierwszy Dniu Hiszpańskim. W programie znalazły się warsztaty kulinarne, pokazy flamenco, salsy i bachaty, wspomnienia z pobytu studentów na Erasmusie w Hiszpanii, piosenki i quizy na temat wiedzy o Hiszpanii. Gościem była Katarzyna Marchlewicz z Gato Verde, która wspaniale zaprezentowała tańce flamenco. więcej »

Pretesting IELTS po raz trzeci

P1030769.jpg

W ramach International Student Scientific Conference ISSC Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych zorganizowało 23 kwietnia br. III edycję oficjalnego Pretesting’u IELTS. Udział w nim wzięli studenci II roku analityki medycznej, studenci farmacji, medycyny, fizjoterapii, doktoranci oraz studenci English Division i Erasmusa. Warsztaty rozpoczęły się prezentacją dotyczącą poszczególnych części IELTS i jego rozpoznawalności, którą wygłosił Arkadiusz Janczyłło, przedstawiciel British Council. Po niej przeprowadzono krótki quiz zakończony losowaniem nagród ufundowanych przez British Council… więcej »

GUMed wysoko w U-Multirank

GUMed_2015_glowka.jpg

Gdański Uniwersytet Medyczny jest jedną z 34 polskich uczelni wyższych, które wzięły udział w tegorocznej edycji U-Multirank. Z Trójmiasta obok GUMed-u na liście pojawiły się: Politechnika Gdańska i Uniwersytet Gdański. Najwyższe noty spośród nich, zarówno w zakresie poziomu nauczania, wydatków przeznaczonych na badania, transferu wiedzy, jak i liczby studentów z zagranicy zdobył GUMed. Na tle światowych uczelni oferujących kierunki medyczne Gdański Uniwersytet Medyczny zajął również wysoką lokatę. W kategorii nauczania i przyswajania wiedzy wśród blisko 170 uczelni z całego świata znalazł się na 16 miejscu, najwyższym spośród… więcej »

Rolkarze w walce z rakiem piersi

_MG_4615.jpg

Pięćset osób wzięło udział w przejeździe rolkarskim typu nightskating “WYROLUJ RAKA”, który odbył się 25 kwietnia 2015 br. w Gdańsku. Organizatorami akcji było Studenckie Koło Naukowe Chirurgi Onkologicznej działające przy Klinice Chirurgii Onkologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Rolkarze zebrali się wieczorem na Placu Zebrań Ludowych, skąd ruszyli piętnastokilometrową trasą głównymi arteriami miasta. więcej »

Konkurs plastyczny dla dzieci 6-12 lat

plakat.jpg

O zdrowym stylu życia słyszymy dziś coraz częściej. Media promują zdrową dietę, aktywność fizyczną i zwracają uwagę na szkodliwość używek. Zdrowy styl życia ma wpływ nie tylko na nasz wygląd i zdrowie dziś, ale także w przyszłości. Dlatego pragniemy zwrócić uwagę najmłodszych na znaczenie zachowań prozdrowotnych w codziennym życiu dzieci i ich rodzin.

Gdański Uniwersytet Medyczny zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat do udziału w konkursie plastycznym Jak na starość młodym być. Prace wykonane dowolną techniką należy dostarczyć na adres: Gdański Uniwersytet Medyczny, budynek nr 15, ul. Dębinki 7, 80-211 Gdańsk do 15 maja br. z dopiskiem “Konkurs plastyczny”.

Prace indywidualne powinny być opatrzone imieniem i nazwiskiem dziecka, wiekiem oraz numerem kontaktowym do rodzica/opiekuna. więcej »


data aktualizacji: 06.05.2015 r., godz. 15:10

Gdański Uniwersytet Medyczny
80-210 Gdańsk, ul. M. Skłodowskiej-Curie 3a
tel.: (58) 349 11 11
 
Rektor GUMed
Rzecznik prasowy
Redakcja WWW
Promocja
Dla pacjentów