Orzeł Biały
Gdański Uniwersytet Medyczny
Na komputerze nie ma zainstalowanej wtyczki Flash
Jesteś tutaj: Start > Strona główna

GUMed mistrzem Polski w piłce nożnej

IMG-20150524-01848.jpg

Historyczne zwycięstwo odniosła drużyna Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego podczas Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej, które odbyły się w Bydgoszczy w dniach 21-24 maja 2015 r. GUMed 10 lat czekał na złoty medal. W 2005 roku Uczelnia wywalczyła złoto jako Akademia Medyczna i teraz, pierwszy raz jako GUMed ponowiła ten sukces.

- Dwa lata ciężkich treningów i przygotowań opłaciły się. Mamy medal i jesteśmy mistrzami – relacjonuje trener sekcji Piłki Nożnej GUMed mgr Dariusz Łyżwiński. więcej »

Rekrutacja na Psychologię kliniczną

We wrześniu br. rozpocznie się kolejna, już VIII edycja studiów podyplomowych Psychologia kliniczna. Wzorem poprzednich edycji zajęcia będą się odbywać dwa razy w miesiącu, w soboty i niedziele, po 10 godzin wykładowych dziennie (w godzinach: 9-13 oraz 14-18), w sumie 400 godzin wykładowych. Dwusemestralne studia podyplomowe przewidziane są przede wszystkim dla absolwentów psychologii z tytułem magistra. Ich podstawowym celem jest przygotowanie kandydatów do specjalizacji w dziedzinie psychologii klinicznej w zakresie teorii dotyczącej czterech podstawowych podspecjalności psychologii klinicznej: zaburzeń psychicznych człowieka dorosłego, psychologii klinicznej chorób somatycznych, neuropsychologii klinicznej oraz psychologii klinicznej dzieci i młodzieży. Program nauczania bazuje na ramowym programie specjalizacyjnym zatwierdzonym przez CMKP w Warszawie. więcej »

Dwie Czerwone Róże dla GUMed

_MG_8992.jpg

Gabrielle Karpinsky, studentka VI roku kierunku lekarskiego anglojęzycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego jest najlepszą studentką Pomorza. W nagrodę otrzymała m.in. samochód osobowy Volkswagen up!. Laureatka jest współautorką kilku artykułów naukowych m.in.: „Świeże spojrzenie na plamicę Henocha-Schönleina. Porównanie przebiegu choroby, powikłań u dzieci i dorosłych w świetle najnowszych doniesień”. Jest też autorką lub współautorką wielu naukowych projektów badawczych z dziedziny onkologii dziecięcej. Trzy z jej prac uzyskały wyróżnienia na International Student Scientific Conference w roku… więcej »

VIII Medyczny Dzień Nauki za nami

P1100060.JPG

Tłumy dzieci i młodzieży, blisko 400 koordynatorów warsztatów, wykładów i pokazów laboratoryjnych i ponad 60 imprez popularnonaukowych – tak prezentuje się statystyka tegorocznego Medycznego Dnia Nauki. Ósma edycja akcji promującej nauki medyczne wśród najmłodszych mieszkańców naszego województwa odbyła się 22 maja br. w godz. 9-13 w Collegium Biomedicum w Gdańsku. W imieniu organizatorów i władz Uczelni zgromadzonych gości i licznie przybyłą młodzież powitał prof. Leszek Bieniaszewski, prorektor ds. rozwoju i organizacji kształcenia. Tegoroczny wykład inaugurujący wygłosił dr Tomasz Marjański z Katedry i Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej. Zabrał on słuchaczy w fascynującą… więcej »

Dyplomatorium na Wydziale Farmaceutycznym

_DSC6927.jpg

Stu jedenastu magistrów farmacji rocznika 2009-2015 odebrało swoje dyplomy. Dyplomatorium odbyło się 22 maja br. w Auditorium Maximum Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej. W uroczystości, której przewodniczył dziekan Wydziału Farmaceutycznego z OML prof. Wiesław Sawicki, udział wzięli: rektor prof. Janusz Moryś, prorektor ds. nauki prof. Tomasz Bączek, prorektor ds. rozwoju i organizacji kształcenia prof. Leszek Bieniaszewski, prodziekani – prof. Michał Markuszewski, prof. Maciej Jankowski i dr hab. Anita Kornicka, członkowie Senatu, Rady Wydziału oraz zaproszeni goście i rodziny absolwentów. więcej »

Wyróżnienie dla kardiologów z GUMed

Zarząd Sekcji PTK przyznał dr hab. Alicji Dąbrowskiej-Kugackiej z II Katedry i Kliniki Kardiologii i Elektroterapii oraz dr. hab. Marcinowi Fijałkowskiemu z I Katedry i Kliniki Kardiologii status ekspertów Sekcji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Wyróżnienie to przyznawane jest kardiologom w uznaniu ich szczególnych umiejętności praktycznych oraz osiągnięć naukowych w zakresie echokardiografii. Jednocześnie stają się oni członkami Grupy Ekspertów Systemu Akredytacji Indywidualnej Sekcji Echokardiografii PTK. więcej »

Kolejny Pretesting IELTS

P1030786.jpg

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych zorganizowało 8 maja br. drugą sesję w ramach III edycji oficjalnego Pretesting’u IELTS. Udział w nim wzięli studenci II roku analityki medycznej, medycyny, pielęgniarstwa, doktoranci oraz studenci English Division i Erasmusa. Uczestnicy mieli okazję napisać 3 części egzaminu Cambridge: Reading, Listening oraz Writing i tym samym mogli sprawdzić swój poziom języka angielskiego. 15 maja br. egzaminy poleciały do Wielkiej Brytanii, gdzie zostaną sprawdzone i ocenione. Wyniki egzaminu wkrótce. Koordynatorem projektu była mgr Magda Warzocha, a nadzór nad egzaminem sprawowały: dr Anna Kuciejczyk oraz mgr Ewa Kocik. A już pod koniec wakacji kolejny pre-test. więcej »

Studenci GUMed na akcji w Kwidzynie

20150523_115944.JPG

Dzień po Medycznym Dniu Nauki, w sobotę, 23 maja br. przedstawiciele 4 kół naukowych z naszej Uczelni wzięli udział w kwidzyńskim Biegu Papiernika. W akcji organizowanej przez International Papier Gdański Uniwersytet Medyczny reprezentowali członkowie SKN przy Katedrze i Klinice Chirurgii Onkologicznej, SKN Medycyny Ratunkowej, SKN przy Katedrze i Klinice Chirurgii Klatki Piersiowej i SKN przy Katedrze i Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Już na początku imprezy uległ zmianie planowany charakter uczestnictwa GUMed. więcej »

Doktorat honorowy dla prof. Jerzego Dybickiego

_DSC6653.JPG

Gdański Uniwersytet Medyczny ma nowego doktora honoris causa. Uroczyste posiedzenie Senatu poświęcone nadaniu tytułu prof. Jerzemu Dybickiemu odbyło się 19 maja 2015 r. w Auditorium Primum im. Olgierda Narkiewicza w Atheneum Gedanense Novum. Podczas uroczystości prof. Jerzy Dybicki wygłosił okolicznościowy wykład pt. “W hołdzie mym kochanym pacjentom”. więcej »

Premier Kopacz z decyzją dla CMN

_DSC6411.JPG

Gdański Uniwersytet Medyczny odwiedziła 13 maja br. premier Ewa Kopacz. Na spotkaniu obecni byli pracownicy Uczelni, młodzi lekarze i licznie przybyli studenci. Spotkanie rozpoczęło się dobrą nowiną. Centrum Medycyny Nieinwazyjnej otrzymało zgodę na finansowanie od Rady Ministrów. Budynek szpitala, którego realizacja wraz z wyposażeniem kosztować będzie około 600 mln zł, będzie sześciopiętrowy i zostanie wyposażony w 688 łóżek. Do Centrum Medycyny Nieinwazyjnej przeniesie się 20 klinik niezabiegowych, które dziś rozproszone są po całym terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. więcej »

Dr hab. Miłosz Jaguszewski zakończył działalność w RMN

RMN_IV_Kadencja_MNISW.jpg

Kadencja IV Rady Młodych Naukowców (RMN) dobiegła końca. Jej członkiem w latach 2013-2015 był dr hab. Miłosz Jaguszewski z I Katedry i Kliniki Kardiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

20 maja br. odbyło się ostatnie posiedzenie. Podczas spotkania członkowie podsumowali działalność IV Rady. Uczestniczyła w nim prof. Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego, która podziękowała Radzie za dotychczasową współpracę i wsparcie w działaniach na rzecz młodych naukowców. więcej »

O badaniach podstawowych i nie tylko

Wykład “Badania podstawowe esencją nauki” i spotkanie z koordynatorami dyscyplin w dziale Nauk o Życiu Narodowego Centrum Nauki – dr Magdaleną Kowalczyk oraz dr inż. Magdaleną Łopuszańską-Rusek odbędzie się 1 czerwca br. w godz. 9-12 w sali Auditorium Maximum Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej przy ul. Hallera 107. więcej »


data aktualizacji: 29.05.2015 r., godz. 12:50

Gdański Uniwersytet Medyczny
80-210 Gdańsk, ul. M. Skłodowskiej-Curie 3a
tel.: (58) 349 11 11
 
Rektor GUMed
Rzecznik prasowy
Redakcja WWW
Promocja
Dla pacjentów