Orzeł Biały
Gdański Uniwersytet Medyczny
Na komputerze nie ma zainstalowanej wtyczki Flash
Jesteś tutaj: Start > Polecamy > Uczelnia dla społeczeństwa > Bałtycki Festiwal Nauki

Bałtycki Festiwal Nauki

Bałtycki Festiwal Nauki jest imprezą popularyzującą naukę. Festiwal organizują wspólnie wyższe uczelnie województwa pomorskiego, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk, instytuty branżowe oraz związane z nauką środowiska pozauczelniane. Gdański Uniwersytet Medyczny uczestniczy w Festiwalu od początku jego powstania.

Festiwal jest adresowany do szerokiego grona społeczeństwa naszego regionu, niezależnie od wykształcenia i wieku. Gośćmi imprezy są zarówno uczniowie starszych klas szkół podstawowych, jak i słuchacze Uniwersytetu III Wieku.

Celem Festiwalu jest przybliżenie społeczeństwu tematyki prowadzonych badań naukowych, zaznajomienie z osiągnięciami pomorskiej nauki oraz przedstawienie ich w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, sprzyjającej rozbudzeniu ciekawości świata i radości jego poznania. Organizatorzy Festiwalu, w szczególności pragną zwrócić uwagę na społeczną przydatność badań prowadzonych w laboratoriach naukowych.

W ramach Festiwalu organizowanego w naszej Uczelni jako Medyczny Dzień Nauki przedstawiamy wykłady dotyczące ciekawych i aktualnych zagadnień medycznych oraz stoiska prezentujące badania naukowe prowadzone w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

_DSC0783.jpg
_DSC0794.jpg
_DSC0795.jpg
_DSC0814.jpg
_DSC0910.jpg
_DSC0950.jpg
_DSC0977.jpg
_DSC0987.jpg
_DSC0998.jpg
Gdański Uniwersytet Medyczny
80-210 Gdańsk, ul. M. Skłodowskiej-Curie 3a
tel.: (58) 349 11 11
 
Rektor GUMed
Rzecznik prasowy
Redakcja WWW
Promocja
Dla pacjentów