Orzeł Biały
Gdański Uniwersytet Medyczny
Na komputerze nie ma zainstalowanej wtyczki Flash
Jesteś tutaj: Start > Polecamy > Uczelnia dla społeczeństwa > Piknik na Zdrowie

Piknik na Zdrowie

Piknik na Zdrowie to przedsięwzięcie o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym. Głównym celem tej imprezy jest szerzenie wiedzy medycznej przydatnej w codziennym życiu potencjalnego pacjenta. Piknik jest również okazją do przekazania społeczeństwu wiedzy o Gdańskim Uniwersytecie Medycznym i jej klinikach, zakładach, a także szpitalach – ich doświadczeniu, możliwościach i osiągnięciach.

Podczas Pikniku prezentują się jednostki Uczelni oraz szpitali, firmy oferujące zdrową żywność, a także firmy kosmetyczne. Lekarze i studenci wykonują badania profilaktyczne (m.in. pomiar cukru i cholesterolu we krwi, przeglądy stomatologiczne, badanie piersi), zachęcają do aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania się. Rozmowom o zdrowiu i chorobie, specjalistycznym prezentacjom i badaniom towarzyszą pokazy ratownictwa medycznego, aerobiku, tańca, występy zespołów muzycznych, konkursy i inne liczne atrakcje.

Piknik na Zdrowie odbywa się tradycyjnie w Parku Zielonym położonym u zbiegu ulic Marii Skłodowskiej-Curie i al. Zwycięstwa. Adresatami imprezy są wszyscy mieszkańcy Pomorza. Wstęp jest bezpłatny.

_DSC1288.jpg
IMG_1240_1.jpg
strona10.jpg
_DSC1330.jpg
_DSC1364.jpg
_DSC1379.jpg
strona7.jpg
_DSC1436.jpg
strona17.jpg
Gdański Uniwersytet Medyczny
80-210 Gdańsk, ul. M. Skłodowskiej-Curie 3a
tel.: (58) 349 11 11
 
Rektor GUMed
Rzecznik prasowy
Redakcja WWW
Promocja
Dla pacjentów