Orzeł Biały
Gdański Uniwersytet Medyczny
Na komputerze nie ma zainstalowanej wtyczki Flash
Jesteś tutaj: Start > Uczelnia > Wydziały > Wydział Nauk o Zdrowiu z Oddziałem Pielęgniarstwa i Instytutem Medycyny Morskiej i Tropikalnej

Wydział Nauk o Zdrowiu z Oddziałem Pielęgniarstwa i Instytutem Medycyny Morskiej i Tropikalnej

Dziekan: prof. dr hab. med. Andrzej Basiński
Dziekanat Wydziału Nauk o Zdrowiu
Adres: ul. Tuwima 15, 80-210 Gdańsk
Tel.: (58) 349 1216
Fax: (58) 349 1249
E-mail: dwnoz@gumed.edu.pl
WWW: Informator o jednostkach Wydziału Nauk o Zdrowiu
Zajęcia praktyczne na kierunku pielęgniarstwoZajęcia praktyczne na kierunku pielęgniarstwo
Jednym z kierunków WNoZ jest fizjoterapiaJednym z kierunków WNoZ jest fizjoterapia

Wydział Nauk o Zdrowiu (WNoZ) został utworzony 30 marca 2006 r. Kształci na kierunkach: dietetyka, elektroradiologia, fizjoterapia, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, zdrowie publiczne, zdrowie środowiskowe; wspólnie z UG – fizyka medyczna. Na WNoZ działają studia podyplomowe: psychologia kliniczna, psychoonkologia i arteterapia. Posiada dwa uprawnienia doktoryzowania i jedno habilitowania. W aktualnym rankingu naukowym MNiSzW wśród wydziałów nauk o zdrowiu w Polsce zajmuje pierwsze miejsce.

Bazą dydaktyczną Wydziału Nauk o Zdrowiu jest 38 Zakładów i Klinik. Część zajęć odbywa się również na terenie jednostek Wydziału Lekarskiego. Profil badawczy WNoZ obejmuje badania w zakresie nauk o zdrowiu: pielęgniarskich, ratownictwa medycznego, zdrowia publicznego, ponadto: badań radiologicznych i radioizotopowych, chirurgii, hematologii i onkologii, neurologii, psychologii, parazytologii i innych.

Wydział Nauk o Zdrowiu współpracuje m.in. z Wydziałem Pielęgniarstwa Uniwersytetu Floryda w Gainesville (USA), Uniwersytetami w: Göteborgu (Szwecja), Kłajpedzie (Litwa), Karlskronie (Szwecja), Nicei (Francja), Porto (Portugalia), Toledo (USA), Turku (Finlandia) i 15 innymi.

Plany rozwoju Wydziału obejmują zdobycie trzech dodatkowych uprawnień doktoryzowania/habilitowania, uruchomienie nowych kierunków studiów, w tym pielęgniarstwa w języku angielskim i psychologii klinicznej oraz budowę nowoczesnego ośrodka dydaktycznego i wyposażenie go w wysokiej klasy sprzęt i aparaturę.

oprac. prof. Piotr Lass

Gdański Uniwersytet Medyczny
80-210 Gdańsk, ul. M. Skłodowskiej-Curie 3a
tel.: (58) 349 11 11
 
Rektor GUMed
Rzecznik prasowy
Redakcja WWW
Promocja
Dla pacjentów