Orzeł Biały
Gdański Uniwersytet Medyczny
Na komputerze nie ma zainstalowanej wtyczki Flash
Jesteś tutaj: Start > Studia > Kadra dydaktyczna

Kadra dydaktyczna

Prof. Witold Rzyman z zespołemProf. Witold Rzyman z zespołem
Wśród kadry GUMed są badacze i klinicyści, eksperci w dziedzinach klinicznych i przedklinicznych cenieni zarówno w Polsce, jak i w międzynarodowych kręgach medycznychWśród kadry GUMed są badacze i klinicyści, eksperci w dziedzinach klinicznych i przedklinicznych cenieni zarówno w Polsce, jak i w międzynarodowych kręgach medycznych
Zajęcia ze studentami są prowadzone w małych grupachZajęcia ze studentami są prowadzone w małych grupach

W Gdańskim Uniwersytecie Medycznym uczy 994 nauczycieli akademickich, w tym 127 profesorów tytularnych, 407 adiunktów, 300 asystentów, 135 starszych wykładowców i 20 wykładowców. Na jednego nauczyciela akademickiego przypada średnio mniej niż 5 studentów. Wśród kadry są badacze i klinicyści, eksperci w dziedzinach klinicznych i przedklinicznych cenieni zarówno w Polsce jak i w międzynarodowych kręgach medycznych. Będąc członkami rad naukowych międzynarodowych towarzystw i periodyków fachowych, uczestniczą oni aktywnie w rozwoju wiedzy, a ich kompetencje znajdują wyraz w realizowanych przez nich programach dydaktycznych oraz animowanej przez nich działalności kół naukowych.

Większość zajęć dydaktycznych realizowana jest przez nauczycieli akademickich w randze asystenta lub adiunkta, czyli przez osoby wciąż młode i dynamiczne, jednak zwykle o znaczących kompetencjach klinicznych i naukowych.

Grupy studenckie są małe. Nauczyciel-klinicysta pracuje tylko z 4-5 studentami. Takie warunki sprzyjają przyswajaniu przez studentów nie tylko wiedzy teoretycznej, ale także praktycznej.

Jakość kształcenia jest monitorowana za pomocą ankiet. Student ma możliwość oceny nauczyciela akademickiego z którym spotkał się na wykładzie lub ćwiczeniach.

Gdański Uniwersytet Medyczny
80-210 Gdańsk, ul. M. Skłodowskiej-Curie 3a
tel.: (58) 349 11 11
 
Rektor GUMed
Rzecznik prasowy
Redakcja WWW
Promocja
Dla pacjentów