Orzeł Biały
Gdański Uniwersytet Medyczny
Na komputerze nie ma zainstalowanej wtyczki Flash
Jesteś tutaj: Start > Aktualności > Najnowsze informacje > Dzień Otwarty Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Dzień Otwarty Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

04.03.2015

0024.jpg

Jakie kierunki oferuje Gdański Uniwersytet Medyczny? Czego można się nauczyć na tych kierunkach? Jakie są możliwości uzyskania pracy po ukończeniu studiów? Co można robić na studiach poza nauką? Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź podczas Dnia Otwartego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. GUMed otworzy swoje drzwi dla licealistów 10 kwietnia 2015 r. w godzinach 9-14 w budynku Collegium Biomedicum przy ulicy Dębinki 1.

Kandydaci na studentów będą mogli poznać strukturę Uczelni oraz zasady rekrutacji obowiązujące na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Ponadto w holu Collegium Biomedicum odbywać się będą prezentacje i pokazy przygotowane przez studentów Uczelni m.in. nauka szycia chirurgicznego i wykonywanie zastrzyków domięśniowych. Licealiści będą mogli dowiedzieć się także od samych studentów jak wygląda studiowanie i nie tylko na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Tego samego dnia dla licealistów zostanie otwarty także Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej przy ul. Hallera 107. Będzie można zwiedzić Wydział, uzyskać informacje na temat kierunków farmacja i analityka medyczna oraz poszczególnych katedr. Dzięki przygotowanym stanowiskom chętni będą mieli okazję spróbować swoich sił w farmaceutycznych zadaniach.

Program:

  • W godz. 9-14 na korytarzu Collegium Biomedicum rozstawione będą stanowiska każdego kierunku, gdzie będzie można porozmawiać ze studentami i spróbować sił w medycznych zadaniach.
  • W salach wykładowych o godz. 10, 11:30 i 13 odbędą się pogadanki z Samorządem Studenckim na temat organizacji Uczelni, działalności akademickiej oraz życia studenckiego.

W celu najlepszego zorganizowania wycieczki szkolnej na Gdański Uniwersytet Medyczny polecamy kontakt z organizatorem – Uczelnianym Samorządem Studenckim GUMed (uss@gumed.edu.pl).

dni_otwarte_foto.jpg

Gdański Uniwersytet Medyczny
80-210 Gdańsk, ul. M. Skłodowskiej-Curie 3a
tel.: (58) 349 11 11
 
Rektor GUMed
Rzecznik prasowy
Redakcja WWW
Promocja
Dla pacjentów