Orzeł Biały
Gdański Uniwersytet Medyczny
Na komputerze nie ma zainstalowanej wtyczki Flash
Jesteś tutaj: Start > Organizacje studenckie > Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Oddział Gdańsk

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Oddział Gdańsk

ptsf_gdansk.png

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji jest samorządną i apolityczną organizacją non-profit zrzeszającą studentów i absolwentów farmacji z całej Polski. Członek Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Farmacji (EPSA) oraz Międzynarodowej Federacji Studentów Farmacji (IPSF) łączących około 350 000 przyszłych farmaceutów z ponad 70 krajów na całym świecie.

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Oddział Gdańsk powstało 25 października 2016 roku. Przez wiele lat studenci farmacji działali pod egidą Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego jako Zespół Sekcji Studenckich „Młoda Farmacja”. Teraz mamy przyjemność ogłosić, że wykonaliśmy trudny i ambitny krok do przodu – powołania niezależnego stowarzyszenia. Mamy nadzieję, że dzięki tej zmianie będziemy w stanie efektywniej wspierać rozwój przyszłych farmaceutów i współpracować z naszymi dotychczasowymi partnerami nad budowaniem lepszego wizerunku farmacji i farmaceutów w Polsce.

Naszymi głównymi statutowymi celami są reprezentowanie interesów polskich studentów farmacji i młodych farmaceutów w kraju i za granicą, pomoc studentom farmacji w zdobywaniu praktycznych doświadczeń i wiedzy teoretycznej w zakresie nauk farmaceutycznych oraz podnoszenie ich poziomu naukowego. Chcemy pomagać także w aktywnym wchodzeniu studentów na farmaceutyczny rynek pracy i promować aktywizację zawodowej i społecznej farmaceutów.

Gdański Uniwersytet Medyczny
80-210 Gdańsk, ul. M. Skłodowskiej-Curie 3a
tel.: (58) 349 11 11
 
Rektor GUMed
Rzecznik prasowy
Redakcja WWW
Promocja
Dla pacjentów